Czy auto dla kobiety musi być małe?

Czy auto dla kobiety musi być małe?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Ludowa mądrość motoryzacyjna głosi, że auto dla kobiety powinno być niewielkie. Takie przeświadczenie wynika z faktu stereotypów, przytaczających Panie jako kierowców nieuważnych, niezdolnych do parkowania. Auto dla kobiety wcale nie musi być jednak mikroskopijnych rozmiarów!

Kobieta nie oczekuje od pojazdu niewielkich rozmiarów. Wręcz przeciwnie. Pojazd dla Pań powinien być (szczególnie w środku) spory na tyle, żeby spokojnie przewieźć w nim wózek, dziecko i zakupy. Ważny jest też szyk i elegancja, bo kobiety bardzo zwracają uwagę na wygląd samochodu. Ewentualne problemy z parkowaniem można rozwiązać odpowiednim wyposażeniem – coraz częściej kierowcy (mężczyźni również) korzystają z kamer cofania, czujników i asystentów parkowania.

Przykładem idealnego auta dla kobiety jest Alfa Romeo Giulia. Samochód ma piękną i dystyngowaną linię, pokaźny bagażnik, niezawodny silnik i najważniejsze funkcje elektroniczne, które potrzebne są do wygodnej jazdy. Panie mogą jednak szukać również wśród kategorii SUV/crossover (np. Nissan Juke, Qashqai) czy w hatchbackach (Skoda Scala).

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*