Rodzinne minivany dla kobiet. Co wybrać?

Rodzinne minivany dla kobiet. Co wybrać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Minivany spełniają wymagania kobiet. Coraz częściej okazują się świetnie odnajdywać w roli samochodu rodzinnego. Na które modele warto postawić? Sprawdzamy używane propozycje.

Rodzinne minivany — samochody cenione przez kobiety

Powiększająca się rodzina często staje przed niełatwym zadaniem wyboru odpowiedniego samochodu. Rozwiązaniem, po jakie chętnie sięgają kobiety, są minivany. Dlaczego? Samochody te są przede wszystkim pakowne — mają dużą przestrzeń bagażową, a przecież przy podróżowaniu z dziećmi ma to decydujące znaczenie. Po drugie, nadają się nawet dla dużych rodzin, ponieważ mają od 5 do 9 miejsc. Często istnieje w nich praktyczna możliwość przesuwania tylnej kanapy lub konfigurowania tylnych siedzeń. Konstrukcja minivanów daje im dodatkową przestrzeń w drugim rzędzie siedzeń i odpowiada za pojemne bagażniki. Które z nich sprawdzą się najlepiej? Znamy odpowiedzi. 

  1. Volkswagen Touran I

Model ten cieszy się wyjątkową popularnością i to nie tylko wśród kobiet. Bez dwóch zdań jego największą zaletą jest komfortowe wnętrze z trzema fotelami w drugim rzędzie, które w dodatku można dowolnie przestawiać. Oprócz funkcjonalności samochodu wyróżniają go wysokiej jakości materiały. Zwykła bryła powoduje, że o ile auto niekoniecznie przyciąga wizualnie, o tyle szybko się nie starzeje, gdyż prostota nie wychodzi z mody. Jak wygląda bezpieczeństwo użytkowania Tourana? W teście Euro NCAP samochód ten zdobył tylko cztery gwiazdki, ale ponowny egzamin zdał już na komplet pięciu. Minimalna pojemność bagażnika to 662 litry. Znacząco wzrasta ona po złożeniu siedzeń.

  1. Citroën C4 Picasso

W przypadku tego modelu kluczowe jest wysokie bezpieczeństwo, które samochód zapewnia pasażerom i kierowcy. Citroën C4 Picasso w testach zderzeniowych Euro NCAP zdobył od razu komplet gwiazdek. Jest to auto pięcioosobowe z przestronnym i niezwykle komfortowym wnętrzem. Znajdziemy w nim trzy niezależne fotele, umieszczone w drugim rzędzie. Dzięki temu można przewozić w nim trójkę dzieci w fotelikach. Oczywiście należy użyć tu stosunkowo wąskich fotelików, aby zmieściły się aż trzy. Pojemny bagażnik ma ładowność 210 litrów. Dobry silnik czy zabezpieczenia antykorozyjne także przemawiają za wyborem tego modelu. 

  1. Honda Jazz II

Ten model z praktycznym wnętrzem ma również atrakcyjny wygląd, co dla wielu kobiet ma niebagatelne znaczenie. Pojemność bagażnika 380 litrów, niezawodność, trwałość podzespołów — to wszystko czyni auto interesującym wyborem. O wspomnianej niezawodności świadczy wysokie miejsce w rankingu niezawodności TÜV dla aut 10- i 11-letnich. Niezawodność dla kobiet również się liczy — raczej niewiele z nich lubi częste wizyty w warsztatach samochodowych.

  1.  Honda FR-V

W tym sześcioosobowym samochodzie występują dwa rzędy siedzeń. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość złożenia środkowego przedniego fotela w stolik. Pojemność bagażnika to aż 440 litrów. Auto może się pochwalić wysoką niezawodnością. Model ten w Euro NCAP zdobył jednak tylko cztery gwiazdki. Był on przedstawiany przez Hondę jako konkurencja dla Fiata Multipli, który również może być wykorzystywany jako samochód rodzinny. Honda FR-V z powodów wizualnych jest jednak wyraźnie częstszym wyborem kobiet.

  1.  Opel Meriva

To jeden z pierwszych minivanów na rynku europejskim. Samochód ten bardzo dobrze określa słowo przestronność. Tylna kanapa dla trzech osób może być przekształcona w dwa niezależne siedzenia z podłokietnikiem. Dodatkowo daje się je łatwo regulować i przesuwać na boki. Pojemność bagażnika wynosi tu 350 litrów, a powierzchnia oparcia kanapy po złożeniu jest wręcz równa z tą bagażnika. Znacząco ułatwia to przewożenie nawet wyjątkowo dużych bagaży. Co więcej, można złożyć również siedzenie pasażera z przodu.

  1.  Mazda 5

Ten model z trzema rzędami kanap jest rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym, a Mazda jako marka cieszy się rosnącą popularnością. Przestrzeń bagażnika przy użytkowaniu dwóch rzędów foteli wynosi 520 litrów, a przy użytkowaniu trzech — 110 litrów. Trzeci rząd ma bardzo małe fotele, dlatego możliwe jest przewożenie na nich tylko dzieci. Mazda 5 odznacza się małą awaryjnością i dużym bezpieczeństwem jazdy. Przesuwane drzwi, ciekawa stylistyka wnętrz i aż pięć gwiazdek zdobytych w Euro NCAP również zachęcają do zakupu.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*