Jakiej firmy akumulator do Twojego samochodu? Sprawdź

Jakiej firmy akumulator do Twojego samochodu? Sprawdź
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Akumulator to istotna część naszego samochodu – dba o jego poprawne uruchomianie, działanie elektroniki podczas postoju, a w nowszych samochodach również za system Start/Stop.

Gdy będziemy zastanawiać się, jakiej firmy akumulator samochodowy dobrać do swojego pojazdu, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników – ważne będzie napięcie, typ akumulatora, a także jego rozmiar. Wszystkie te informacje uzyskamy z instrukcji obsługi pojazdu, ale również w profesjonalnym warsztacie samochodowym.

Jakiej firmy akumulator do nowego i starszego pojazdu?

Niezależnie czy mamy nowszy, czy starszy pojazd, aby był sprawny, potrzebny nam będzie akumulator samochodowy. Jakiej firmy akumulator wybrać? Takiej, która ma ugruntowaną pozycję na rynku i produkuje wysokojakościowy sprzęt. W przypadku samochodu, który ma już nieco lat, nie będziemy potrzebować zaawansowanego technologicznie ogniwa i sprawdzi się w nim konwencjonalny akumulator samochodowy kwasowo-ołowiowy. Problem zaczyna się z pojazdami, które są nieco bardziej zaawansowane technologicznie i wyposażone np. w system Start/Stop. W tym wypadku nie możemy zastosować ogniwa kwasowo-ołowiowego, ponieważ nie będzie ono wydolne i ulegnie bardzo szybkiemu zużyciu. Takie samochody powinny zostać wyposażone w akumulator AGM lub EFB.

Jakiej firmy akumulator będzie najlepszym wyborem?

Gdy będziemy już wiedzieć, jakie parametry nas interesują, możemy przejść do rozważań o tym, jakiej firmy akumulator wybrać. Warto postawić na firmę o długiej tradycji, specjalizującej się w wyrobie akumulatorów, ponieważ wtedy zyskamy pewność, że ogniwo będzie mieć wysoką jakość, a także długą żywotność. Wartymi polecenia firmami, które produkują akumulatory, są VARTA, Bosch czy Yuasa. Inwestycja w lepszej klasy akumulator samochodowy to tak naprawdę oszczędność – wydatek początkowy jest nieco wyższy, ale dzięki temu mamy sprzęt o dłuższej żywotności i dobrej wydajności. To chroni nas przed niespodziewanymi awariami.

Jakiej firmy akumulator i gdzie go zakupić?

Gdy podejmiemy już decyzję, jakiej firmy akumulator wybrać, musimy go zakupić. W tym przypadku powinniśmy postawić na sprawdzone miejsce, które posiada wysokojakościowe akumulatory samochodowe. Polecamy skorzystać z oferty serwisu Battery Point, gdzie nie tylko kupimy nowy akumulator, ale także możemy zamówić jego wymianę w jednym z partnerskich warsztatów samochodowych. Dzięki temu zyskamy pewność profesjonalnego montażu, a także gwarancję na wykonaną usługę.

Zdj. głóne: materiały od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*