Bezpieczny samochód dla seniora z salonu – oto nasze propozycje!

Bezpieczny samochód dla seniora z salonu – oto nasze propozycje!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór samochodu dla seniora w obecnych czasach to niełatwa sprawa. Mnogość modeli w najróżniejszych typach nadwozi oraz rozmiarach może prowadzić do problemów z dokonaniem odpowiedniego wyboru. 

W poniższym tekście postaramy się nieco ułatwić selekcję najodpowiedniejszego samochodu dla starszych kierowców. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Osoby w starszym wieku nierzadko miewają problemy z poruszaniem się i ogólną koordynacją. W związku z tym potrzebują one samochodu przede wszystkim bezpiecznego, wygodnego oraz takiego, do którego łatwo będzie wsiąść. 

Inną istotną kwestią podczas wyboru odpowiedniego samochodu dla seniora może okazać się łatwa i intuicyjna obsługa oraz jego rozmiary. Przeglądając rynek motoryzacyjny, można dojść do wniosku, że odpowiednimi samochodami dla osób starszych mogą okazać się popularne w ostatnich latach crossovery. Poniżej przybliżymy parę propozycji z tego segmentu pojazdów.

Kia Sportage

Pierwszą propozycją jest bardzo popularna w naszym kraju marka, jaką jest Kia ze swoim modelem Sportage. Obecnie w salonach dostępna jest już czwarta generacja tego kompaktowego crossovera. Co ważne, pozycja za kierownicą, jak i widoczność w tym aucie jest bardzo dobra. To, co na pewno docenią seniorzy, to przestronny kokpit oraz sprzyjająca osobom starszym wygodna pozycja do wsiadania. Do tego w pojeździe znajduje się sporo miejsca, zarówno w przedniej, jak i tylnej części. Przekłada się to na wysoki poziom komfortu w trakcie podróży. 

Bezpieczeństwo również stoi na wysokim poziomie. W testach Euro NCAP Kia uzyskała pięć gwiazdek. Samochód został również wyposażony przez producenta w takie systemy bezpieczeństwa, jak asystent pasa ruchu, system rozpoznawania znaków oraz automatyczne światła drogowe, co będzie cennym udogodnieniem, gdyż seniorom łatwiej o takich rzeczach zapomnieć podczas jazdy.

VW T-Cross

Kolejną propozycją jest model niemieckiego producenta, jakim jest Volkswagen T-Cross. Jest to przedstawiciel segmentu B. Jego bliźniakiem konstrukcyjnym jest m.in. Volkswagen Polo najnowszej generacji.

Pojazd jest niedużych rozmiarów, zbudowany na płycie podłogowej MQB A0. To kolejny aspekt, który powinni brać pod uwagę seniorzy przy wyborze samochodu. W dobie szybko rozwijających się miast, małe rozmiary aut są na wagę złota. 

Wnętrze również nie powinno sprawiać seniorowi problemów. Pozycja za kierownicą jest wysoka, a zajmowanie miejsca za nią również nie należy do problematycznych. Pasażerowie tylnej kanapy nie powinni narzekać na brak miejsca czy to na stopy, czy nad głową, ze względu na funkcję przesuwnej kanapy.

Bezpieczeństwo, tak jak i u poprzednika, stoi również na wysokim poziomie, gdyż T-cross otrzymał maksymalną notę przyznawaną przez Euro NCAP, a mianowicie pięć gwiazdek.

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai to następna interesująca propozycja. Prezentowany model z generacji na generację cieszy się niesłabnącą popularnością na naszym rynku. Wybierany jest przez wielu kierowców m.in. za wygodę, którą oferuje swoim pasażerom. Fotele oraz tylna kanapa są wyprofilowane, co zwiększa komfort podczas podróży. Rozmiary samochodu (265 cm rozstaw osi) sprawiają, że przestrzeni nad głową czy też miejsca na kolana jest sporo. 

Przedstawione powyżej propozycje to tylko niewielka część ze świata motoryzacji. Z pewnością jednak każdy senior powinien znaleźć odpowiedni samochód dla siebie.

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*