Auto dla rodziny 2+3 – nasze propozycje!

Auto dla rodziny 2+3 – nasze propozycje!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Znalezienie odpowiedniego samochodu dla pięcioosobowej rodziny nie należy do najłatwiejszych zadań. Pod uwagę trzeba wziąć nie tylko przestrzeń ładunkową, komfort, czy jednostkę napędową. Każda rodzina jest unikatowa i wymaga szytego na miarę rozwiązania. Jakie modele warto wziąć pod uwagę? 

Volkswagen Tiguan

Niemiecka marka jest znana ze swoich sprawdzonych rozwiązań, które spełnią oczekiwania każdej rodziny. Produkowany od 2007 roku Tiguan to samochód o pokaźnych rozmiarach, który został zbudowany na bazie płyty podłogowej PQ35. Choć jest to SUV, to samochód ten idealnie odnajdzie się wśród wymagającej miejskiej dżungli. Szybkie zakupy, wyjazd za miasto czy odebranie dzieci ze szkoły nie sprawią mu żadnego problemu. Na uwagę zasługują także świetna ładowność i walory estetyczne. 

Renault Grand Espace

To prawdziwa legenda wśród wszystkich aut familijnych. Niezwykle przestronny, komfortowy i zaskakująco zwinny samochód podbił serca niejednej rodziny. Choć o francuskiej motoryzacji można powiedzieć wiele, to trzeba też przyznać, że ich samochody rodzinne z roku na rok podnoszą poprzeczkę. Słowo klucz dla Renault Grand Espace to schowki. Znajdziecie je dosłownie wszędzie, a skoro wychowujecie trójkę dzieci, to wiecie, że podręcznych rzeczy nigdy za dużo. Samochód ten sprawdzi się zarówno w dłuższej trasie, jak i podczas codziennych zakupów.

Opel Zafira

Zafira to budżetowa wersja samochodu rodzinnego. Warto już w tym momencie wspomnieć, że nie jest to w żadnym wypadku coś złego – sprawdzone i proste rozwiązania są niezwykle trwałe. Decydując się na Zafirę, wiesz, że nie napotkasz większych problemów technicznych. Myślę, że to niezwykle ważne kryterium dla wszystkich rodzin z dziećmi. Choć jest to zauważalnie mniejszy pojazd niż poprzednie propozycje, to z całą pewnością Zafira spełni Wasze oczekiwania.

Škoda Superb

Superb to kolejna budżetowa wersja samochodu rodzinnego. Czeska produkcja nie wyróżnia się spośród bardziej wymagającego tłumu, jednak największą zaletą Škody Superb jest jej pełnowartościowa funkcjonalność oraz zaskakująca trwałość. Jako samochód rodzinny, model ten idealnie sprawdzi się w trasie i na mieście. Bardziej wymagający mogą pokusić się o bogatszą wersję wyposażenia, która z pewnością spełni wszystkie oczekiwania nowych właścicieli.

Audi Q7

Kolejną niemiecką produkcję charakteryzuje wszystko, czego można oczekiwać od samochodu rodzinnego – luksus, przestronność i… ogromna moc. Gigantyczny SUV znany jest ze swojego genialnego prowadzenia i komfortu jazdy. Co ciekawe, pomimo gabarytów i pojemności silnika Audi Q7 jest wyjątkowo oszczędnym autem, którego spalanie podczas jazdy w mieście niewiele różni się od tego w trasie. Niemieccy inżynierowie znają się na swoim fachu. Oczywistym minusem tego modelu jest cena, która dość mocno nadwyręży rodzinny budżet.

Honda CR-V

Honda CR-V, czyli japońska odpowiedź na problem rodzinnej mobilności. Honda znana jest ze swoich skromniejszych, bardziej wydajnych i przede wszystkim niezwykle trwałych jednostek napędowych. Poza tym CR-V broni się funkcjonalnym wnętrzem i wysokim prześwitem, któremu niestraszne progi zwalniające, wysokie krawężniki czy torowiska tramwajowe. W przypadku tego modelu najlepiej zwrócić uwagę na wysokoprężną jednostkę o pojemności 2.2 litra. W przeciwieństwie do pozostałych pozycji na naszej liście CR-V świetnie poradzi sobie w bardziej wymagającym terenie.

Citroen C4 Grand Picasso

Honorowe miejsce naszego zestawienia należy do francuskiej produkcji. Grand Picasso to kolejny topowy przykład francuskiej myśli konstrukcyjnej skierowanej ku większym rodzinom. Do największych plusów C4 Grand Picasso należą przede wszystkim komfortowe prowadzenie, atrakcyjna stylistyka oraz funkcjonalne wnętrze. Jedno jest pewne – model ten Was nie zawiedzie. 

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*