Toyota Proace City – kombivan dla całej rodziny!

Toyota Proace City – kombivan dla całej rodziny!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Toyota zyskuje coraz mocniejszą pozycję na rynku motoryzacyjnym, będąc silnym konkurentem, jeżeli chodzi o coraz popularniejsze pojazdy elektryczne.

Toyota Proace City ma być wprowadzona w czwartym kwartale 2021 roku. Vany i furgonetki z pięcioma lub siedmioma miejscami dla pasażerów mogą być znakomitym wyborem dla całej rodziny.

Toyota Proace City – ekologiczna nowość w samochodach rodzinnych

Toyota Proace City to zupełnie nowa gama pojazdów, która ma zapewnić rodzinie wyjątkowy komfort podróżowania. Oprócz tego pojazd ma dobrze wpływać na środowisko, emitując jak najmniej dwutlenku węgla i innego rodzaju zanieczyszczeń.

Co wchodzi w skład nowej linii od południowokoreańskiego producenta? Są to m.in. furgonetki, furgonetki Verso od pięciu do siedmiu miejsc w standardowym – 4,4 m i długim – 4,75 m rozstawie osi, a także pięciomiejscowa kabina Crew Cab z długim rozstawem osi.

Imponujące są także parametry, które wpływają na funkcjonalność pojazdu. Do takich cech można z pewnością zaliczyć ładowność modeli z serii Toyota Proace City. Dzięki temu vany mogą być stosowane nie tylko do podróżowania z rodziną, ale także do przewożenia różnych rzeczy podczas przeprowadzek czy większych zakupów. Pojazdy z serii Toyota Proace City mają pojemność do 4,4 m3 a ich ładowność to 800 kilogramów. 

Vany będą się również sprawdzać podczas dłuższych wycieczek. Można do nich podczepić na przykład przyczepę campingową. To możliwe, ponieważ modele z serii Toyota Proace City pozwalają korzystać z uciągu na poziomie 750 kilogramów.

Wybierając samochody z serii Toyota Proace City dbasz o ekologię

Wielu kupujących zastanawia się, czy wybrać modele używane, czy nowe. Rozwiązanie powinno przyjść samo, kiedy kierowca dowie się, jak auta z serii Toyota Proace City wpływają na środowisko. Przemyślane rozwiązania konstruktorów pozwoliły znacznie ograniczyć spalanie dwutlenku węgla i ogólne zużycie energii. Wpisuje się to w strategię południowokoreańskiej firmy, która ma na celu osiągnięcie ponad 10% zerowej emisji w Europie do 2025 roku. 

Kombivan dla całej rodziny z serii Toyota Proace City – co znajduje się pod maską?

Pod maską kombivanów z serii Toyota Proace City znajdują się silniki elektryczne o mocy 136 DIN hp/100 kW z napędem na przednie koła. Układ napędowy jest również wyposażony w akumulator litowo-jonowy ze zintegrowaną ładowarką/konwerterem DC/CD, skrzynką przyłączeniową wysokiego napięcia, a także ondulatorem i reduktorem. 

Akumulator litowo-jonowy ulokowany jest w miejscu pod podłogą w przestrzeni ładunkowej. Ma 216 ogniw, które są zorganizowane w 18 modułów o pojemności 50 kWh. Takie rozwiązania technologiczne sprawiają, że kombivany z serii Toyota Proace City mają zasięg od 260 do nawet 280 kilometrów przy pełnym załadunku i maksymalnej prędkości na poziomie 135 kilometrów na godzinę.

Czy warto zdecydować się na kombivan Toyota Proace City?

Zdecydowanie tak! Kombivan jest wyjątkowo pakowny, wygodny i ekonomiczny. Dodatkowo zapewnia dużą przyjemność z jazdy – w trybie Power przyspieszenie od 0 do 100 km/h następuje w przedziale od 11,2 do 11,7 sekund, w zależności od wersji. Najmocniejsze modele osiągają prędkość 100 km/h w przedziale od 8,9 do 9,4 sekund – również w zależności od wersji. To wszystko sprawia, że warto zdecydować się na kombivan z serii Toyota Proace City.

Zdj. główne: Chandler Cruttenden/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*