Dynamiczna radość z jazdy. Ford Fiesta Mk7

Dynamiczna radość z jazdy. Ford Fiesta Mk7

Adobe Stock

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każda odsłona Forda Fiesta spotkała się z dużym zainteresowaniem, ale to siódma generacja, znana jako Ford Fiesta Mk7, najbardziej wyróżnia się najbardziej. W nowym artykule w skrócie omawiamy historię tego modelu i najważniejsze zalety siódmej generacji oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego egzemplarza.

Ford Fiesta – historia. Prawie pięć dekad na rynku

Historia Forda Fiesty sięga roku 1976, kiedy na rynku zadebiutowała pierwsza generacja tego modelu. Uznanie zdobyła przede wszystkim ze względu na kompaktowe rozmiary i świetne dostosowanie do miejskiej jazdy. Te założenia kontynuowały kolejne generacje i, podobnie jak pierwsze, odnosiły one spore sukcesy. Siódma generacja, Mk7, na rynku pojawiła się w marcu 2008 roku, przynosząc ze sobą rewolucję stylistyczną i zmiany, które uczyniły eksploatację jeszcze przyjemniejszą.

Siódma generacja Forda Fiesta. Stylowy design i zróżnicowana gama silników

W siódmej generacji Fiesty w pierwszej kolejności uwagę zwraca design. Model Mk7 przyniósł odejście od bardziej stonowanego stylu poprzednika. Wyraźne linie i śmiałe akcenty dodają mu charakteru i zwracają uwagę na ulicy. Na odnotowanie zasługuje też szeroka oferta silników. Jednym z ciekawszych był silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1.0 l, generujący moc od 100 do 125 KM.

Wnętrze Fiesty Mk7 jest nowoczesne i prezentuje się bardzo dynamicznie. Wzrok przyciąga przede wszystkim charakterystyczny panel centralny. Mnogość przycisków i pokręteł nadaje mu futurystyczny wygląd. Po lifcie z 2012 roku poprawiono ergonomię i dodano przydatny podłokietnik.

Najczęstsze awarie Forda Fiesta Mk7. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Planując zakup używanej Fiesty Mk7 warto pamiętać, że mimo wielu zalet, nie jest to auto pozbawione wad. Podczas jazdy próbnej uwagę zwróćcie na pracę zawieszenia. Częste problemy z łącznikami stabilizatora mogą wskazywać na długotrwałe zaniedbanie i zwiastować kosztowne naprawy.

Fordy Fiesta Mk7 były ponadto narażone na wycieki oleju z powodu słabej jakości uszczelnień silnika. Staranne sprawdzenie jednostki napędowej pod kątem ewentualnych wycieków jest więc konieczne. Przed zakupem warto także sprawdzić wszystkie funkcje elektryczne, takie jak podnoszenie szyb, klimatyzacja czy radio. Ostrożność należy zachować w przypadku modeli z bazowymi silnikami o niższych mocach. Jeśli chodzi o jednostki o większej mocy, negatywnie wyróżnia się zaś 1.6 Ti-VCT.

Ford Fiesta Mk7 to bez wątpienia interesujący wybór dla kierowców poszukujących dynamicznego i ekonomicznego samochodu miejskiego. Staranne zbadanie egzemplarza przed zakupem pozwoli uniknąć potencjalnych problemów i cieszyć się komfortową jazdą.

 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*