Volkswagen Caddy California. Premiera nowego kampera.

Volkswagen Caddy California. Premiera nowego kampera.
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Caddy California produkowany jest w polskiej fabryce Volkswagen Poznań. Niewielki z zewnątrz oferuje zaskakująco dużo miejsca do zagospodarowania.

Kompaktowy kamper

Volkswagen Caddy California jest następcą wielofunkcyjnego modelu Caddy Beach. Jednakże, w tym modelu postawiono nacisk na połączenie kompaktowego kombivana ze sprytnie zaprojektowanym kamperem. Trzeba przyznać, że w tej dziedzinie Volkswagen ma duże doświadczenie, bo seria California, bogatsza niż kiedykolwiek wcześniej, stała się niemal synonimem aut kempingowych.

Volkswagen w swojej ofercie poza Californią budowaną na bazie Transportera, ma także Grand Californię – dużego kampera zbudowanego na bazie Craftera, zbudowanego z myślą o filozofii „wielofunkcyjnego narzędzia”.

Teraz z kolei segment kompaktowych samochodów kempingowych wzbogaci się o nowy Caddy California, który tak jak w przypadku Grand California – w całości powstaje w polskiej fabryce Volkswagen Poznań. Podsumowując, od teraz dostępne będą trzy różne modele typu California.

Luksus na każdą kieszeń

Wśród rozwiązań oferowanych przez koncern Volkswagena znajduje się m.in. komfortowe rozkładane łóżko, znane z T6.1 California i Grand California. Kolejnym udogodnieniem jest opcjonalna mini kuchnia. Składa się ona z jednopalnikowej kuchenki hazowej z osłoną przed wiatrem i poręczną półką.

Wielu zainteresuje również modułowy system namiotowy, który można połączyć z nowym modelem. W taki oto sposób utworzymy wystarczająco dużo miejsca dla całej rodziny. Namiot, dzięki pneumatycznej konstrukcji jest szybki i łatwy w rozstawieniu.

Pod maską nowego Caddy California znajdziecie nowe turbodiesle TDI. Jednostki napędowe dostępne będą w dwóch wersjach: 75 KM i 122 KM.

(fot. www.volkswagen-nutzfahrzeuge.de)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*