Odprysk lub pęknięcie na szybie samochodowej – gdzie szukać pomocy?

Odprysk lub pęknięcie na szybie samochodowej – gdzie szukać pomocy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nierówne drogi, kamienie i żwir – to wszystko wpływa na ilość uszkodzeń powstających na naszych pojazdach. Co zrobić, gdy na szybie powstanie odprysk? Lepiej szybę naprawiać czy wymieniać? Tego dowiesz się, czytając dalej.

Dlaczego nie można jeździć z uszkodzoną szybą?

Auto dopuszczone do ruchu musi być całkowicie sprawne i nie może stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu, jednak pęknięcie na szybie rozpraszające w nocy światło po prostu oślepia. Większość kierowców nie przejmie się delikatnym odpryskiem, ale warto pamiętać, że z niewielkiej kropki może powstać duży problem. Gdy tylko zauważysz pęknięcie lub ślad po drobnym kamieniu na szybie, jak najszybciej jedź do specjalisty, który błyskawicznie poradzi sobie z tym problemem. Bardzo małe uszkodzenia można zabezpieczyć tak, że nie będą one podatne na zmiany temperatur i wilgoć, dzięki czemu szybka posłuży jeszcze jakiś czas. Jeśli do czynienia masz z tzw. pajączkiem lub wręcz wielkim pająkiem, najczęściej nie ma tu ratunku. Nadwyrężone w niewielkim stopniu szkło można kleić. Częściej jednak użytkownicy słusznie wybierają wymianę szklanego elementu na nowy.

Gdzie w Lublinie można wymienić szybę?

Wymiana szyby nie jest przeważnie skomplikowaną operacją i serwisom zajmuje jedynie kilka chwil, o ile taką szybę akurat mają w magazynie. W Lublinie jest wiele miejsc, w których takiej operacji na aucie możesz dokonać, lecz najlepiej udać się do specjalistów w swoim fachu. Wejdź na tę stronę internetową https://hanesco.pl/szyby-samochodowe/ i dokładnie zapamiętaj adres, ponieważ w razie potrzeby nie znajdziesz punktu mającego szerszy asortyment i równie profesjonalną obsługę. Bez względu na to, który warsztat wybierzesz, pamiętaj, by przed wykonaniem usługi ustalić wszystkie szczegóły i zapytać o wycenę. Szyby z ogrzewaniem, które są stosowane w niektórych autach to znacznie większy wydatek niż produkt bez takich udogodnień, dlatego mając na uwadze swój budżet i ewentualny pakiet ubezpieczenia, warto to uwzględnić.

Według polskiego prawa samochód, który ma uszkodzoną szybę przednią, nie może być dopuszczony do ruchu. Oznacza to, że nawet w czasie rutynowej kontroli może zostać odebrany nam dowód rejestracyjny, jeśli policjanci dopatrzą się takiego uszczerbku na aucie. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest klejenie lub wymiana tego szklanego elementu na nowy. Korzystając z usług profesjonalnego serwisu, będziesz miał pewność, że szyba zostanie wstawiona poprawnie, a Ty zagwarantujesz sobie i swoim bliskim maksimum bezpieczeństwa w czasie samochodowych podróży. 

Fot.: Cole Keister/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*