Nissan Townstar dostępny na rynku – poznaj ten samochód

Nissan Townstar dostępny na rynku – poznaj ten samochód
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Transport bezemisyjny to coś, co chcą osiągnąć zarówno producenci samochodów, jak i właściciele firm spedycyjnych. Nowy Nissan Townstar ma sprawić, że emisja produkowana przez takie przedsiębiorstwa będzie znacznie niższa. W katalogu nowego modelu znajdziemy bowiem wersje napędzane wyłącznie silnikiem elektrycznym. 

Układ napędowy elektryka Townstar

Nissan Townstar dostępny jest w wersji z silnikiem benzynowym i elektrycznym. Dziś jednak czas skupić się na tym drugim, stworzonym z myślą o segmencie lekkich, elektrycznych pojazdów użytkowych. Pojemność akumulatora w tej wersji wynosi dokładnie 43 kWh, ktoś może powiedzieć, że to niedużo. Jednak inżynierowie Nissana twierdzą, że za sprawą nowoczesnych technologii zarządzania zużyciem energii bateria ta od pełnego naładowania do rozładowania pozwoli przejechać kilkaset kilometrów, maksymalnie 300. Silnik elektryczny ma moc 122 KM i moment obrotowy 245 Nm. Biorąc pod uwagę fakt, że ma to być samochód użytkowy do jazdy na przykład po mieście z towarem, taki zasięg i osiągi pozwolą komfortowo pracować nawet przez cały dzień.

Pełne bezpieczeństwo podczas jazdy 

Producent postanowił naszpikować model Townstar najnowocześniejszymi systemami z zakresu bezpieczeństwa i funkcjami wspomagającymi kierowcę. Należą do nich bardzo ciekawe zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego o nazwie Side Wind Assist i Trailer Sway Assist. Zwiększą oczywiście poczucie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie podróżowania nawet po autostradzie. Marka nie zapomniała o inteligentnym systemie hamowania awaryjnego z wykrywaniem pieszych i rowerzystów. System automatycznego parkowania czy inteligentnego tempomatu to kolejne technologie, jakich nie mogło zabraknąć w tym modelu. Nissan wprowadził także system kamer 360° o nazwie Around View Monitor. Znacząco poprawi to manewrowanie i parkowanie samochodem użytkowym w ciasnych, miejskich uliczkach i na parkingach.

Przemyślana konstrukcja Nissana Townstar może zaskoczyć

Nowy Nissan Townstar powstał wręcz od podstaw. Zbudowano go na płycie podłogowej CMF-CD Aliansu. Model zaprojektowany został tak, aby zaspokoić potrzeby klientów, którymi są mali i średni przedsiębiorcy. Wszechstronny model oferuje na przykład pojemny bagażnik 775 litrów – warto tutaj zaznaczyć, że jego klapa jest dwuczęściowa i otwiera się na bok. Znacznie ułatwi to pakowanie towaru, sprzętu czy narzędzi do wnętrza pojazdu. Boczne tylne drzwi są przesuwne, co także przyczynia się do skuteczniejszego załadowania auta. Siedzenie pasażera jest składane na płasko, może to zwiększyć pojemność bagażnika, a także pozwoli przewozić naprawdę długie przedmioty.

Townstar – elektryk idealny dla biznesu

Elektryczny Nissan Townstar dostępny jest w wielu opcjach. Możesz go skonfigurować pod swoje indywidualne wymagania. Za pomocą tego auta przewieziesz nawet dwie europalety ważące razem do 800 kilogramów. Co ważne, układy napędowe, również elektryczny, pozwalają Nissanowi holować ładunek o masie nawet 1500 kilogramów. Przedsiębiorcom spodoba się także 5-letnia gwarancja ogólnoeuropejska i 8 lat gwarancji lub 160 tysięcy przejechanych kilometrów na pojemność akumulatora.

Zdj. główne: John Cameron/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*