6 najlepszych aplikacji dla kierowcy

6 najlepszych aplikacji dla kierowcy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek aplikacji na smartfony jest ogromny i obejmuje mobilne oprogramowanie dosłownie dla każdego, również dla kierowców. Poniżej opisujemy najciekawsze z nich, które naszym zdaniem są najprzydatniejsze w użytkowaniu auta.

1. Nawigacja

Najbardziej oczywista aplikacja wykorzystywana przez kierowców, jednak już sam wybór oprogramowania nie jest tak jednoznaczny. W zależności od modelu telefonu większość użytkowników co prawda używa Google Maps lub Apple Maps, jednak warto pamiętać również o innym, bardziej zaawansowanym oprogramowaniu. Mowa chociażby o aplikacji Yanosik, która łączy nawigację z informowaniem kierowcy o znajdujących się w pobliżu kontrolach drogowych i samochodach policyjnych mierzących prędkość. Polecamy także sprawdzenie aplikacji Here WeGo i Sygic ze względu na ich rozbudowaną funkcjonalność. Z kolei wśród płatnych nawigacji wyróżnia się AutoMapa, która jak żadna inna wspomaga kierowcę podczas jazdy.

2. Płatności za parkowanie

Jeżeli często parkujesz w miejscach, w których obowiązują opłaty za postój, możesz uprościć tę procedurę za pomocą aplikacji na smartfon. Zamiast szukać pieniędzy w portfelu, a następnie najbliższego działającego parkometru, żeby wydrukować bilet, wykonujesz kilka kliknięć w aplikacji i masz sprawę z głowy. Co więcej, za pomocą takiego oprogramowania jak mobiParking, moBILET, AnyPark, SkyCash czy mPay możesz także zdalnie przedłużyć ważność biletu parkingowego, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie potrzebujesz do tego zaawansowanego smartfonu – w zupełności wystarczą modele opisane pod adresem https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-do-1200-zlotych/ lub nawet tańsze.

3. Płatności za autostrady

Często jeździsz płatnymi drogami? Oszczędzaj czas i zdalnie reguluj należności za przejazd przy użyciu aplikacji mobilnych. 5 Pango, 4 Call Pay, moBILET czy SkyCash to całkowicie darmowe programy, które Ci na to pozwolą.

4. Znajdowanie miejsc parkingowych

Z pewnością niejednokrotnie zdarzyło Ci, że pomimo długich poszukiwań nie udało Ci się znaleźć miejsca parkingowego. A może po prostu niektóre lokalizacje umknęły Twojej uwadze? Aby do tego nie dopuścić i szybko wyszukać przestrzeń do postawienia auta, warto zainstalować jedną z aplikacji, które ją wskazują. FindParking, NaviParking czy ParkMe to oprogramowanie stanowiące bazę parkingów, dzięki którym szybko sprawdzisz dostępność miejsc w okolicy.

5. Pomoc drogowa

Stłuczki, kolizje, wypadki, awarie, usterki i inne nieprzewidziane sytuacje, w których nie jesteś w stanie poradzić sobie samemu, mogą wymagać wsparcia ze strony pomocy drogowej. Aby przebiegła ona sprawnie i bez problemów, warto zainstalować jedną z aplikacji służących do wzywania specjalistów. Do takich platform zaliczają się m.in. HOLLO i Pomoc Drogowa, które łączą przedsiębiorstwa oferujące pomoc drogową z klientami, którzy jej potrzebują. Obsługa lokalizacji, czytelny interfejs i możliwość znalezienia firmy spełniającej określone kryteria sprawiają, że na wszelki wypadek warto zainstalować w telefonie jedną z tego rodzaju aplikacji.

6. Smartfon jako wideorejestrator

Wideorejestrator może być niezwykle pomocny w przypadku spornych sytuacji drogowych, jak stłuczki, kolizji i wypadki, w których sprawca nie przyznaje się do winy lub zbiegł z miejsca zdarzenia. W takich przypadkach posiadanie dokumentacji jest na wagę złota, jednak nie ma konieczności kupowania drogiego, standardowego wideorejestratora – w zupełności wystarcza aplikacja AutoGuard Dash Cam – Blackbox, która pełni dokładnie taką funkcję. Recenzje innych interesujących aplikacji i ciekawe informacje na temat najnowszych technologii znajdziesz na blogu w serwisie https://komorkomat.pl/.

Zdjęcie główne: Ravi Palwe/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*