Jakie powinno być auto dla seniora?

Jakie powinno być auto dla seniora?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby powyżej 60. roku życia często świetnie radzą sobie za kółkiem i pojazd jest im niezbędny do funkcjonowania. Czym powinien charakteryzować się samochód, przeznaczony dla seniora?

Poznaj kilka niezbędnych zasad, którymi warto kierować się przy kupowaniu auta przeznaczonego dla seniora. Przede wszystkim, auto powinno być bezawaryjne. Samochód nie może generować kosztów i narażać starszą osobę na niebezpieczeństwo w trasie. Niewskazane są usterki zawieszenia, hamulców czy silnika. Im mniej usterek, tym lepiej. Kupując taki pojazd możesz zrezygnować np. z nowości technologicznych, które nie będą przez starszą osobę wykorzystywane.

Pojazd dla seniora powinien być też niedrogi w utrzymaniu. Mało palący silnik jest na pewno wskazany, ale liczy się też OC, czy ewentualne dodatkowe opłaty. Wybierając samochód pamiętaj również o tym, żeby miał on stosunkowo niewielkie rozmiary (łatwiej parkować i poruszać się takim samochodem), a dodatkowo, żeby nie był zbyt wysoki – wsiadanie do crossovera może być dla starszej osoby niekomfortowe.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*