Miejski samochód dla seniora do 5000 złotych – oto nasze propozycje

Miejski samochód dla seniora do 5000 złotych – oto nasze propozycje
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego roku do Polski trafia ogromna liczba używanych samochodów o kilkunastoletnim stażu, w naszym kraju także jest niemało właścicieli starszych pojazdów, którzy chcą się ich pozbyć. Wybór dla potencjalnego kupca jest więc ogromny, co jeśli jest nim senior z budżetem do 5000 złotych? Sprawdzamy!

Zacznijmy jednak od tego, czego senior może szukać, bo na pewno nie mocy, spalania na poziomie 10/15 litrów na 100 km i przestronnego wnętrza. Raczej będzie celował w samochody nieduże, czyli miejskie, których dziś szukaliśmy, o ekonomicznym silniku. Czy na rynku znajdą się takie pojazdy w cenie do 5 tysięcy złotych? Oczywiście, że tak, jest ich naprawdę dużo! 

  1. Opel Corsa C (2000-2006)

To miejski Opel, którego nie brak na rynku wtórnym. Ceny mocno się wahają jednak za 5 tysięcy złotych, można kupić zadbaną Corsę bez wielu mankamentów. Najlepiej stawiać tutaj na benzyny, wiele diesli jeździło jako auta flotowe, a takich trzeba omijać szerokim łukiem. Druga sprawa to fakt, że benzyny są lepsze do miasta, gdy maksymalnie każdego roku kierowca przejedzie około 10 tysięcy km. Przy spokojnej jeździe w mieście Opel Corsa C spala około 7 litrów na 100 km, co jest dobrym wynikiem, ale na pewno nie powalającym.

  1. Renault Megane II (2002-2008)

Jego ceny wahają się w granicach 12/13 tysięcy złotych, jednak te produkowane w latach 03/04 możemy znaleźć za około 5 tysięcy złotych. W tym przypadku tak samo jak w Oplu (o czym nie wspominaliśmy), polecamy wybór silnika 1.4 16V, także benzynę, gdzie moc maksymalna wyniesie do 98 koni mechanicznych. Należy bowiem zauważyć, że benzyna o bardzo niskiej mocy może pobierać więcej paliwa, a nie o to nam chodzi. Opisywany Renault Megane II spala średnio 6,7 litra na 100 kilometrów w mieście.

  1. Skoda Fabia I (1999-2007)

Wybór, na który naprawdę warto postawić, Skoda Fabia I, mimo że początek produkcji miała jeszcze w XX wieku, jest bardzo odporna na korozję, ma w miarę przestronne wnętrze i przyzwoicie się prezentuje. Jej opływowe kształty są naprawdę miłe dla oka, a co najważniejsze, istnieje model 1.4 16V, który znów wydaje się najlepszym możliwym rozwiązaniem. Zalecamy odstawić do lamusa przestarzałe i wadliwe silniki 1.0 8V oraz 1.4 MPI, po blisko 20 latach wiadomo, które modele są rozsądnym wyborem, a jakie lepiej omijać szerokim łukiem. Ceny skody zaczynają się już od 2 tysięcy złotych, za 5 tysięcy można mieć przyzwoity model z XXI wieku.

W naszym zestawieniu znalazły się trzy pojazdy, które według nas zasługują na największą uwagę ze strony seniora, który szuka pojazdu miejskiego do 5 tysięcy złotych. Produkcje, jakie tutaj umieściliśmy, są rozsądnym wyborem z kilku powodów; przede wszystkim mają niezawodne silniki, nie spalają za dużo w mieście, a ich wymiary pozwalają na łatwe parkowanie nawet w parkingach podziemnych.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*