Jak znaleźć tanie OC i AC dla Volkswagena?

Jak znaleźć tanie OC i AC dla Volkswagena?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Samochody od niemieckiego koncernu motoryzacyjnego Volkswagen to jedne z najchętniej wybieranych pojazdów w Polsce. Klienci marki doceniają w szczególności jej bardzo szeroką ofertę. Wśród najpopularniejszych modeli Volkswagena znajdują się: Polo, Golf, Lupo, Passat, Sharan i Tiguan. Pojazdy Volkswagen są cenione przede wszystkim za bezawaryjność, wysoki poziom bezpieczeństwa, szereg innowacyjnych rozwiązań technologicznych i niezawodne jednostki napędowe. Jesteś posiadaczem modelu od Volkswagena i zastanawiasz się, jak znaleźć tanie OC i AC? Oto najważniejsze informacje.

Co to jest ubezpieczenie OC i dlaczego jest tak ważne?

Ubezpieczenie OC to jedno z ubezpieczeń komunikacyjnych, o którym pamiętać powinien każdy kierowca. Jest to najważniejsza polisa, której brak może skutkować bardzo wysokimi karami finansowymi. Przy ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej bardzo istotne jest zachowanie ciągłości – nawet najmniejsza przerwa będzie wiązała się z karą finansową. Największy problem związany z brakiem ubezpieczenia OC pojawia się, jednak gdy dochodzi do wypadku. W takiej sytuacji to właściciel samochodu musi pokryć koszt wszelkich szkód. Mowa tutaj zarówno o naprawie pojazdu, jak i leczenia osoby bądź osób poszkodowanych.

Czym różni się polisa OC od AC?

Najważniejsza różnica pomiędzy ubezpieczeniem OC i AC wynika z obligatoryjności. Jak już wcześniej wspomniano, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest polisą obowiązkową. Inaczej sprawa wygląda w przypadku AC, czyli autocasco. Jest to dobrowolna składka, która, choć jest zalecana, nie jest obowiązkiem żadnego kierowcy. AC chroni ubezpieczoną osobę przed wysokimi kosztami związanymi z wszelkimi naprawami samochodu. AC przydaje się także w momencie kradzieży pojazdu czy jego dewastacji przez inne osoby. Na tego typu zabezpieczenie najczęściej decydują się właściciele nowych lub bardzo wartościowych pojazdów.

Gdzie szukać tanich ubezpieczeń dla Volkswagena?

Znalezienie taniego ubezpieczenia dla samochodów marki Volkswagen nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli nasz model wyposażony jest w mocny i pojemny silnik. Choć na rynku znajduje się wiele ubezpieczalni, znalezienie tej najlepszej bywa problematyczne szczególnie dla osób, które wykupują ubezpieczenie po raz pierwszy. Towarzystwa ubezpieczeniowe podczas wyliczania wysokości składki, biorą pod uwagę również takie kwestie jak wiek i doświadczenie kierowcy, historię ubezpieczeniową pojazdu oraz jego przebieg i rok produkcji. W zależności od tych czynników, ceny za ubezpieczenie mogą się różnić nawet o kilkaset złotych. Aby znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę, która jest aktualnie dostępna na rynku, warto skorzystać z zaufanej porównywarki. Jedną z nich znaleźć można na stronie https://najtaniejuagenta.pl/marka-volkswagen/

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczeń komunikacyjnych? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dostępnym pod adresem https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-komunikacyjne/.

Fot.: Chris Osmond/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*