Pomimo kryzysu, ceny paliw niższe niż rok temu

Pomimo kryzysu, ceny paliw niższe niż rok temu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kondycję rynku paliw w ostatnich dniach sierpnia można uznać za stabilną – pomimo ostatnich zwyżek. Po krótkim zachwianiu, rynek naftowy wraca na stare tory obawy o poziom popytu i skutki ekonomiczne pandemii COVID-19.

Jak powszechnie wiadomo, rynek naftowy w ostatnich latach rejestruje niepokojący trend spadku popytu – wywołując chaos w największych gospodarkach świata.

Gdzie ten kryzys?

Jak zwracają uwagę analitycy BM Reflex, mimo podwyżek, wakacyjne wyjazdy kosztowały nas mniej niż przed rokiem.

Mimo sukcesywnych podwyżek cen paliw od początku wakacji, średni poziom cen w okresie lipiec – sierpień w porównaniu do cen w ubiegłym roku był niższy o odpowiednio 77gr/l dla Pb95, 75gr/l dla diesla i o 4 grosze dla autogaz

przekazali Urszula Cieślak i Rafał Zywert, analitycy BM Reflex

Chociaż sytuacja na rynku paliwowym w Polsce nie może zostać określona jako dobra, obecny stan rzeczy jest o tyle szokujący, że pomimo zawirowań ekonomicznych spowodowanych pandemią COVID-19 nie odnotowaliśmy wzrostu cen względem zeszłego roku.

Huragan Laura, a cena ropy

Ograniczenia w wydobyciu ropy z Zatoki Meksykańskiej nałożone w skutek zagrożenia wywołanego huraganem Laura napędzały w ostatnich dniach ceny ropy na giełdzie w Londynie. Jednakże, pomimo chwilowych wahań cen ropy, sytuacja na rynku naftowym ustabilizowała się. Co więcej, nie zanosi się, aby w najbliższym czasie sytuacja uległa pogorszeniu.

(fot. pexels.pl)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*