Ranking używanych samochodów w roku 2020

Ranking używanych samochodów w roku 2020
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Koniec roku, poza ekscytującymi promocjami na zakup samochodu oznacza również możliwość zestawienia statystyk sprzedażowych za poprzedni rok i wyciągnięcie stosownych wniosków. Które auta znalazły się na podium?

Ranking został sporządzony na podstawie bazy danych carVertical dla serwisu MotoFakty. Wyniki badania prezentują informacje na temat najczęściej kupowanych samochodów używanych w Polsce. Która marka zdominowała rynek?

1. Audi A4
Wysoka pozycja A4 nie powinna nikogo dziwić – jest zdecydowanie jedno z najbardziej popularnych samochodów w Polsce (a już na pewno w zeszłym roku). A4 to naturalny spadkobierca kultowej 80-tki.

2. Passat
Król polskich ulic, słynne „Passeratti”, nie bez powodu trzykrotnie zdobyło nagrodę Europejskiego Samochodu Roku. Volkswagen utrzymał swoją pozycję pod względem popularności wśród polskich kierowców.

3. Golf
Golf to kolejny nieodłączny element polskiego krajobrazu. Podobnie do swojego większego i przestronnego brata, ten model to świetny wybór dla osób, które lubią ekonomię i mniejsze rozmiary.

(Photo by Vita Marija Murenaite on Unsplash)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*