Nowe i drogie auto – jak ułożyć leasing?

Nowe i drogie auto – jak ułożyć leasing?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wzięcie auta z salonu, które kosztuje powyżej 100000 złotych, często wiąże się z koniecznością leasingowania. W jaki sposób dobrać finansowanie tak, aby było dla Ciebie najkorzystniejsze?

W salonach jest coraz więcej możliwości korzystania z produktów finansowych, dostosowanych do klienta. W ten sposób wiele osób może pozwolić sobie na samochody marek premium, mimo niewystarczających na nie oszczędności. Spójrzmy na najpopularniejsze formy finansowania aut, z sektora powyżej 100000 złotych.

Leasing z niską ratą

Niekiedy reklamy kuszą niskimi ratami dla samochodów z klasy premium. Żeby osiągnąć ratę o ponad 150 procent niższą od standardowej, wskazane jest wyłożenie wysokiej wpłaty własnej. Jeżeli auto kosztuje 100000 złotych, a Ty wniesiesz 40 procent wkładu własnego, to rata i oprocentowanie będzie dużo korzystniejsze. Możesz też dać tzw. ratę balonową na sam koniec. Oznacza to zwiększoną kwotę wykupu. W tym przypadku możesz ustalić ją np. na 10000 złotych. Wtedy do leasingu wchodzi kwota 50000 złotych, a rata automatycznie staje się niższa.

Leasing bez wpłaty własnej i wykupu

To opcja polecana dla osób, które chcą mieć wyższą ratę, ale nie mają zamiaru kupować samochodu za oszczędności. Jeżeli zostaniesz pozytywnie zweryfikowany przez bank, to otrzymasz leasing bez dodatkowych opłat. W ten sposób będziesz spłacał takie same raty przez cały okres leasingu, a ostatnia rata będzie ratą wykupu.

Wynajem długoterminowy

To opcja dla osób, które nie chcą pozbywać się oszczędności i nie mają zamiaru płacić wysokich rat. Nazwa tego systemu jest trochę myląca, bo samochód zostaje Ci użyczony za stałą opłatą. Nie musisz się też martwić o serwisowanie samochodu. Przez okres wynajmu spłacasz np. połowę jego wartości, a później masz trzy opcje: oddać auto do salonu i wziąć kolejne, spłacić całość w jednej transzy, rozpisać pozostałe 50 procent w leasing, dalej mając niskie raty.

Jak widzisz, możliwości finansowania drogich aut jest wiele. W ten sposób każdy może pozwolić sobie na samochód z salonu.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*