Pojazd do pracy za 2000 złotych — jak znaleźć sprawny pojazd i na jakie modele zwrócić uwagę?

Pojazd do pracy za 2000 złotych — jak znaleźć sprawny pojazd i na jakie modele zwrócić uwagę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Chcesz kupić niskobudżetowe auto, które posłuży Ci jedynie do dojazdów do pracy? Masz już samochód, ale nie chcesz niszczyć go na przejazdy służbowe? Z pewnością nie chcesz wydawać wszystkich swoich oszczędności na nowy pojazd

Może się to wydawać niemożliwe, ale dobry samochód można kupić za niecałe 2000 złotych. Chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić i na jakie modele zwrócić uwagę? W takim razie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Na co zwrócić uwagę?

Wybranie samochodu używanego jest trudne. Niestety na wielu aukcjach wystawiane samochody utrzymane są w złym stanie, a ich mankamenty ukrywane są przez sprzedawców. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze samochodu za 2000 złotych, by kupić pojazd sprawny, który służyć będzie przez kilka lat, a dodatkowy nakład w jego ewentualne naprawy będzie minimalny. 

Jednym z pierwszych i ważniejszych aspektów, o których nie można zapomnieć, jest silnik. To właśnie jednostka napędowa ma wpływ na mobilność samochodu. Jeśli silnik nie pracuje prawidłowo, to niestety, ale uruchomienie samochodu może być niemożliwe po przejechaniu kilku kilometrów. Jeśli szukasz samochodu oszczędnego to polecane są pojazdy z silnikami benzynowymi lub diesla. 

Najlepiej zdecydować się na pojazdy, które są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo w czasie jazdy, dlatego właśnie polecane są modele, które wyposażone są w system ABS. Nie można zapominać o sprawdzeniu podwozia i upewnieniu się, czy nie pojawia się na nim korozja. Jeśli części takie jak podłoga, zawieszenie, błotniki i maska są silnie skorodowane, to kupiony pojazd może nie przejść badania technicznego, przez co nie pozostanie nic innego, jak jego złomowanie. 

Warto zapytać sprzedawcę o badania techniczne. Najkorzystniejszą ofertą są samochody z opłaconym OC oraz ważnym badaniem technicznym.

Honda CIVIC VI

To samochód, który jest trwały, wytrzymały, dzięki czemu można go kupić w dobrym stanie nawet za 2000 złotych. Zaletą tego rozwiązania jest to, że jest to samochód mało awaryjny, a w razie konieczności naprawy, wszystkie części oferowane są w atrakcyjnych cenach.

Opel Astra II

Kolejny samochód, który można kupić za 2000 złotych, to Opel Astra. Model ten nie zachwyca wyglądem i wyposażeniem, jednak silnik jest dynamiczny i wytrzymały. Dodatkowo można zdecydować się na zainstalowanie instalacji gazowej przy silniku benzynowym. W ten sposób można zaoszczędzić jeszcze więcej na dojazdach do pracy.

Peugeot 406

Wyróżnia się wytrzymałością i odpornością. Pojazd nawet w starym roczniku można kupić w dobrym stanie. Dostępne są również  modele za 2000 złotych. Tani samochód, który będzie gwarantował wygodę i komfort podczas jazdy do pracy.

Warto pamiętać, by przed kupnem samochodu używanego za 2000 złotych zdecydować się na jego dokładne obejrzenie. Przed podpisaniem umowy ze sprzedawcą trzeba sprawdzić dane techniczne auta, upewnić się, jakie jest jego fabryczne wyposażenie. Dobrze też potwierdzić przez VIN samochodu, że nie brał on wcześniej udziału w wypadku lub kolizji.

Przeczytaj też: https://teamuto.pl/testy-aut-uzywanych/do-10-000-pln/vw-golf-co-mozna-dostac-za-10-000-zlotych/

Zdjęcie główne: face-4/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*