Szybkie auto do 10000 złotych! Nasze TOP 5!

Szybkie auto do 10000 złotych! Nasze TOP 5!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Za dodatkowy dreszczyk emocji nie trzeba płacić kilkudziesięciu tysięcy złotych. Auta z mocnym silnikiem, które prowadzi się znakomicie, są dostępne już od kwoty 10 000 złotych. Które pojazdy można zaliczyć do tej grupy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, jak najlepiej.

Pierwsze miejsce w zestawieniu – BMW Serii 3 E36

Może nie jest to zbyt oryginalne rozpoczęcie tego zestawienia, jednak nie można nie wziąć pod uwagę tego modelu auta. Wciąż można nabyć zadbane egzemplarze tego samochodu. Cechuje się ogromną mocą i dobrą sterownością. Dlatego znakomicie nadaje się na przykład do wyścigów na starych płytach lotniska czy sprawdzania możliwości na placu jazdy.

Dużym atutem jest jego wytrzymałość, a także paradoksalnie – wiek. Długa obecność na rynku powoduje, że mechanicy znają to auto na wylot, a i o części zamienne nietrudno. Jaką jednostkę napędzającą wybrać? Najlepszym rozwiązaniem w przypadku BMW Serii 3 E36, będzie 6-cylindrowy silnik o mocy od 150 KM. Szczególnie warte polecenia są wersje 325i oraz 328i.

Drugie miejsce w zestawieniu – Volkswagen Golf IV

Kolejną pozycją, również kultową, jest Volkswagen Golf IV. W przedziale do 10 000 złotych można nabyć naprawdę dobrze zadbane modele. Warto w tym momencie przypomnieć współpracę Volkswagena z Seatem. Bliźniaczy model to Seat Leon – również w sportowej wersji Cupra.

Auta, które sprawdzą się podczas sportowej jazdy, są wyposażone w silnik 1.8 Turbo o mocy od 150 KM. W połączeniu z niewielką wagą i kompaktowymi wymiarami samochodów, a także opływowym kształtem karoserii, kierowcy otrzymują samochód, który znakomicie się prowadzi podczas dynamicznej, szybkiej jazdy. 

Trzecie miejsce w zestawieniu – Toyota MR2

Samochód był produkowany w latach 1999–2003. To dwumiejscowe coupe, dlatego warto mieć to na uwadze, jeśli chcemy podróżować np. w 3 osoby. Pojazd debiutował z jednostką napędową umieszczoną poprzecznie przed tylną osią napędzającą koła tylne. Ze względu na długą obecność na rynku, do Toyoty MR2 można łatwo znaleźć części zamienne.

Dużym atutem samochodu jest to, że można podnieść dach i cieszyć się wyjątkowymi doznaniami podczas jazdy. Silnik ma mniejszą moc w porównaniu z autami od Volkswagena czy BMW – 140 KM. Mimo to warto rozważyć jego zakup – znakomicie się prezentuje i wciąż oferuje możliwość sportowej jazdy. Oczywiście wszystko w przedziale do 10 000 złotych.

Czwarte miejsce w zestawieniu – Renault Clio II Sport

Czwarte miejsce w zestawieniu należy do Renault Clio II Sport. Wyposażone jest w 2-litrowy silnik, który rozwija naprawdę dużą prędkość za sprawą 182 KM mocy. Samochód jest również łatwy w utrzymaniu. Części nie kosztują wiele, a samo auto jest dobrze znane mechanikom. To także alternatywa dla nieco droższych Fordów Focus, których cena, oczywiście w wersji sportowej, może znacznie przekroczyć pułap 10 000 zł.

Ostatnie miejsce w zestawieniu – Peugeot 206

To kompaktowe auto, które jest dostępne w cenie poniżej 10 000 złotych i to w wariancie sportowym. Warto poszukać wersji 1.6 16V o mocy 110 KM, która zapewnia wyjątkowe doznania. Dużym atutem jest również to, że koszt napraw i serwisowania samochodu jest stosunkowo niski. Peugeot 206 charakteryzuje się znakomitą sterownością i może dostarczyć wiele satysfakcji z jazdy.

Zdj. główne: Obi – @pixel6propix/unsplash.copm

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*