Używane auto w trasy do 30000 złotych. Zobacz nasze TOP5!

Używane auto w trasy do 30000 złotych. Zobacz nasze TOP5!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór samochodu, który okaże się świetnym krążownikiem szos, może okazać się niełatwy. Mnogość marek i modeli jest ogromna, co z pewnością nie ułatwia sprawy. Poniżej przedstawiamy pięć propozycji używanych aut, które z pewnością sprawdzą się w dłuższej trasie.

TOP 5 używanych samochodów, które będą najlepszym wyborem w długą trasę

Poniższe zestawienie przedstawia samochody używane, które świetnie sprawdzą się w dłuższej trasie. Charakteryzuje je przede wszystkim wysoki poziom komfortu, przestronne wnętrze oraz bezawaryjność. Na rynku wtórnym można je nabyć w cenie około 30 tys. zł.   

Citroen C5

Druga generacja modelu została zaprezentowana w 2007 roku. Samochód ten jest znany i ceniony przede wszystkim ze względu na genialne zawieszenie hydropneumatyczne. Dostępne są także wersje z tradycyjnym zawieszeniem mechanicznym, które również może zapewnić ponadprzeciętny komfort podróżowania pasażerom.

Na plus możemy jeszcze dodać wnętrze pojazdu, które także nastawione jest na wygodę. Miejsca jest sporo, a bagażnik w sedanie ma pojemność 467 l. Model w wersji kombi może poszczycić się jeszcze lepszym wynikiem, bo 533 l. Jeżeli natomiast chodzi o silniki, to najbardziej popularną i polecaną wersją jest 2.0 HDI.

Ford Mondeo 

Czwarta generacja Forda Mondeo była produkowana od 2007 do 2014 roku. Auto charakteryzuje się przestronnym wnętrzem, jak i niezłymi właściwościami jezdnymi. Całość dopełniają silniki Diesla, które idealnie sprawować się będą w trasie.

W środku pasażerowie nie powinni narzekać na brak miejsca, ponieważ auto jest bardzo przestronne. Na uwagę zasługuje również pojemność bagażnika, która – niezależnie, czy mowa tutaj o wersji kombi, czy też liftback – jest spora. Jeżeli chodzi o silniki, to najbardziej cenionym i poszukiwanym jest 2.0 TDCi.

BMW serii 5

Pozostajemy za naszą zachodnią granicą, ale tym razem będzie to samochód niemieckiej marki, a mianowicie BMW ze swoim modelem E60. Jest to bardzo mocna propozycja, jeśli chodzi o auto w długie trasy, zważywszy na rozbudowane portfolio mocnych silników. 

Ciekawą opcją wydają się 3-litrowe silniki Diesla. Jakość wyposażenia i zawieszenia E60 również stoi na wysokim poziomie, co pozwoli na komfortowe pokonywanie wielu kilometrów.

Audi A6 

Model A6 generacji C6 z 2004 roku cechuje się bogato wyposażonym wnętrzem oraz przestronnością. Posiada komfortowe oraz bardzo dobrze wyprofilowane fotele, co pozwala na podróż w znakomitych warunkach. 

Gama silnikowa również jest bogata, tak jak miało to miejsce u konkurenta z Bawarii. W długie trasy warto rozważyć wybór silnika 3.0 TDI. Jest to również model, który charakteryzuje wysoki poziom bezpieczeństwa (5/5 gwiazdek w teście Euro NCAP). Co ciekawe, Audi A6 trzeciej generacji uhonorowano tytułem Światowego Samochodu Roku 2005.

Renault Scenic

Zestawienie samochodów, które świetnie sprawdzą się w trasie, kończy Renault Scenic trzeciej generacji. Pojawił się na rynku w 2009 roku. Model ten charakteryzuje wysoki poziom bezpieczeństwa, na który przekłada się idealne dopracowanie stref zgniotu. To propozycja znakomita dla kierowców podróżujących z rodziną oraz stawiających na auta o większych gabarytach i nieprzeciętnym komforcie. W trasie świetnie sprawdzą się egzemplarze z silnikiem Diesla 2.0 dCi.

Zdjęcie główne: Mike/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*