Dla kogo nowa Dacia Duster będzie samochodem idealnym?

Dla kogo nowa Dacia Duster będzie samochodem idealnym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dacia Duster to flagowy model producenta z Rumunii. Co jest w stanie zaoferować nam odświeżona druga generacja tego samochodu i dla kogo może to być auto szyte na miarę?

Dacia Duster, czyli jak zbudować markę od nowa

Nie da się ukryć, iż przez wiele lat marka Dacia nie budziła zbyt przyjemnych skojarzeń. Oczywiście nadal nie jesteśmy w stanie mówić tutaj o wybitnych samochodach, lecz obecna Dacia w niczym nie przypomina tej sprzed chociażby 20 lat. Wcielenie rumuńskiej marki w poczet Grupy Renault był zdecydowanie kluczowym krokiem w historii producenta z Mioveni, który obecnie jest największym eksporterem z kraju. Każda historia ma jednak swój początek i choć w tym przypadku pierwszym modelem skonstruowanym za pomocą koncernu Renault był Logan, tak zdecydowanie najbardziej przełomowym autem bez cienia wątpliwości jest Duster.

Ten kompaktowy SUV wbił się wręcz idealnie w rozpoczynający się boom na pojazdy tego typu, lecz to nie to sprawiło ostatecznie, iż Dacia Duster osiągnęła sukces. Było to naprawdę tanie, lecz solidne auto, które dodatkowo było naprawdę mocno promowane w telewizji i innych mediach. To był prawdopodobnie najważniejszy element, który sprawił, że Duster nabrał popularności. Jego sukces pchnął Dacię do przodu i choć nadal auta nie są perełkami motoryzacji, sprzedają się naprawdę nieźle z uwagi na swoją stosunkowo niską cenę względem rynkowych konkurentów.

Nowa Dacia Duster – co się zmieniło?

Mówiąc o nowej Dacii Duster, mamy na myśli jej facelifting, który wszedł na rynek w drugiej połowie 2021 roku. Pod kątem wizualnym nie możemy dopatrywać się ogromnych zmian, lecz bez wątpienia należy wspomnieć o odświeżonej linii nadwozia, nieco wyszczuplonej atrapie chłodnicy, a także mocniej zaznaczonych progach, co dodaje całej konstrukcji swoistej sportowości, tak samo zresztą jak zmiana reflektorów. Odświeżono również wnętrze samochodu, dodano w opcji zupełnie nowy system inforozrywki z 8-calowym ekranem dotykowym w jego centrum. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te zmiany są kosmetyką i nie wpływają zbytnio na cały samochód.

Komu Dacia Duster może przypaść do gustu?

Powiedzieliśmy, dlaczego Dacia Duster stała się tak popularna, a także co zmieniło się w wyniku faceliftingu tego modelu. Komu jednak tak właściwie może przydać się Duster? Cóż, z pewnością może być to świetna konstrukcja dla młodej rodziny, która szuka solidnego i bezpiecznego auta wprost z salonu. W takim zastosowaniu Duster sprawdzi się naprawdę świetnie, jako że jest to całkiem sporej wielkości samochód, także pod kątem bagażnika. Wersje z napędem na cztery koła mogą zaś sprawić, iż z Dusterem polubią się osoby lubiące jazdę po bezdrożach. Czy więc Dacia Duster da się polubić? Jak najbardziej!

Zdj. główne: GoranH/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*