Kask integralny czy szczękowy – najważniejsze różnice

Kask integralny czy szczękowy – najważniejsze różnice
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Często podróżujesz motocyklem i nie wiesz, na jaki kask się zdecydować? Odwieczny problem każdego motocyklisty to dobór właściwego zabezpieczenia głowy. Sprawdź, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy kaskiem szczękowym a integralnym. Wybierz model, który zapewni Ci bezpieczeństwo i komfort użytkowania na co dzień.

Kask szczękowy – czym się charakteryzuje?

Kask szczękowy to przede wszystkim jednolita skorupa, która jednak umożliwia podnoszenie samej szczęki w razie potrzeby. Jest to spore ułatwienie dla motocyklistów podróżujących miastem. Warto też zwrócić uwagę, że kaski motocyklowe szczękowe charakteryzują się świetną aerodynamiką, odpornością na uszkodzenia oraz poziomem bezpieczeństwa. Ten typ skorupy idealnie dopasowuje się do kształtu głowy, dzięki użyciu wyprofilowanych wyściółek. Co ciekawe, na wyposażeniu kaski motocyklowe szczękowe najczęściej posiadają także blendę przeciwsłoneczną.

Pamiętaj jednak, że tak duże wyposażenie i liczne mechanizmy wpływają na wyższą cenę kasków tego typu. Jak powszechnie wiadomo, waga kasku dla motocyklistów jest kluczowa. Zastanów się więc, czy szczękowy kask motocyklowy jest dla Ciebie.

Kask integralny – co to takiego?

Integralne kaski najczęściej są wybierane przez sportowców. Jeśli podróżujesz szybkim motocyklem, koniecznie wybierz taki model. Być może nie będzie to idealne rozwiązanie na każdą sytuację, ale poziom bezpieczeństwa w integralnych kaskach jest zdecydowanie najlepszy. O czym jeszcze warto pamiętać? Niska waga, świetna wentylacja oraz wysoki poziom tłumienia – to główne cechy modeli integralnych dostępnych na rynku.

Co jest lepsze – kask integralny czy szczękowy?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, co jest lepsze. Kask motocyklowy szczękowy świetnie sprawdza się w przypadku motocyklistów podróżujących w dalekie trasy. Otwierana szczęka, blendy przeciwsłoneczne oraz możliwość zamontowania interkomu to główne powody, dla których warto postawić na tego typu modele. Jeśli jednak cenisz sobie niską wagę i lubisz wybrać się od czasu do czasu na tor – postaw na kask integralny.

Podstawowe różnice leżą także w cenie tych dwóch typów hełmów. Kask szczękowy będzie o wiele droższy ze względu na zastosowanie dodatkowych mechanizmów otwierających oraz udogodnień. Cenisz sobie komfort użytkowania? Kup kask szczękowy i nie martw się ani o wygodę, ani o bezpieczeństwo.

Ostateczny wybór należy tylko do Ciebie. Pamiętaj jednak, że tylko dobrze dobrany hełm zapewni Ci maksimum bezpieczeństwa i komfortu podczas podróżowania motocyklem. Kaski motocyklowe szczękowe i integralne występują w różnych formach, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji przymierz osobiście każdy z nich.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*