Mikropojazdy dla 16-latków – nasze TOP 5!

Mikropojazdy dla 16-latków – nasze TOP 5!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu każdego nastolatka przychodzi moment, w którym stwierdza, że ma dość codziennych podróży do szkoły czy domu komunikacją miejską i chciałby wzorem nieco starszych kolegów móc poruszać się własnym pojazdem. 

Jedyną przeszkodą w realizacji tego postanowienia jest fakt nieposiadania odpowiedniego wieku, a co za tym idzie prawa jazdy. Czy jednak są zmuszeni czekać, aż osiągną pełnoletność? Otóż nie!

Top 5 mikropojazdów dla 16-latka 

Kategoria prawa jazdy B1 umożliwia osobom niepełnoletnim poruszanie się odpowiednimi typami pojazdów po drogach publicznych. Aby je uzyskać, należy odbyć kurs praktyczny i teoretyczny, a następnie zdać egzamin państwowy. Kategoria B1 umożliwia nastolatkom poruszanie się pojazdami, których masa własna nie przekracza 550 kg, a ponadto osiągają prędkość maksymalną 100 km/h. 

Oto lista pięciu małych samochodów, które będą idealną propozycją dla nastolatków.

Microcar M.GO

Jednym z najpopularniejszych mikrosamochodów w Polsce jest niewątpliwie francuski Microcar M.GO. To niewielki, dwuosobowy pojazd (segment A), który został wprowadzony do sprzedaży w 2008 roku. Charakteryzuje się urokliwą sylwetką, przypominającą nieco bryłę Fiata 500. Dostępny jest w kilku wersjach – z jednostką benzynową, wysokoprężną lub napędem elektrycznym.

Aixam City

Kolejnym popularnym mikropojazdem jest model francuskiej marki Aixam. Wersja City bazuje na silniku wysokoprężnym, co przekłada się na niskie spalanie – 3,1 l/100 km. To auto zachowane w nowoczesnej stylistyce, która z pewnością przypadnie do gustu wielu nastolatkom. 

Na uwagę zasługuje również wnętrze samochodu, czyli intuicyjny kokpit. Co ważne, model City może pochwalić się także wzmocnionymi drzwiami oraz przednim i tylnym zderzakiem. Jest więc niezwykle bezpieczny.

Ligier JS50

Następną propozycją jest ponownie przedstawiciel francuskiej myśli technicznej, a mianowicie marka Ligier. Można ją kojarzyć ze startów w m.in. zawodach Formuły 1. Od 1980 roku tworzy również mikropojazdy. Model JS50 to dwuosobowy pojazd, który jak na swoje wymiary jest bardzo przestronny. Ponadto oferuje użytkownikom duży bagażnik. Charakteryzuje się pięknym nadwoziem, w którym kolor dachu wyróżnia się na tle pozostałej części bryły.

Casalini Twist 

Czwartą propozycją jest reprezentant Włoch, a mianowicie Casalini z modelem Twist. To jeden z najlepiej wyglądających pojazdów z tego segmentu. Włoscy projektanci zadbali o odpowiednią stylistykę i smukłe linie, które przekładają się na to, że można ten mikrosamochód pomylić ze zwykłym miejskim autem z segmentu A.

To pojazd wyposażony w silnik wysokoprężny, który skoncentrowany jest na bezpieczeństwie użytkowników. Do tego we wnętrzu można znaleźć wiele nowoczesnych rozwiązań podnoszących poziom komfortu kierowcy podczas jazdy, m.in. podgrzewane szyby i kamery cofania.

Chatenet CH40

Ostatnim proponowanym pojazdem jest model CH40 od kolejnego już francuskiego producenta, jakim jest Chatenet. Samochody tej marki uważane są za jedne z najbezpieczniejszych w swojej klasie, co jest szczególnie ważne w przypadku nastolatków. 

Mikropojazd został wyposażony w silnik Diesla o pojemności 480 cm3 i mocy 8 KM. Jest to bardzo ekonomiczny model. Średnie zużycie paliwa w jego przypadku to zaledwie 2,9 l/100 km. Co więcej, cechuje się wyjątkowym nadwoziem, które łączy w sobie nowoczesność oraz sportowy styl.

Zdjęcie główne: Tobi/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*