Sportowy kabriolet w rozsądnej cenie – oto co polecamy!

Sportowy kabriolet w rozsądnej cenie – oto co polecamy!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Kabriolety od zawsze kojarzone są z luksusem. Niezależnie od klasy maszyn, to samochody, które bezapelacyjnie sprawiają wrażenie prestiżowych. Ich ceny są więc stosunkowo duże. Zobacz, jakie auta tego typu w rozsądnej cenie polecamy!

Nowe sportowe kabriolety w rozsądnej cenie

Fiat 500C

To jeden z najtańszych modeli nowych kabrioletów dostępnych na polskim rynku. Niska cena w dużej mierze związana jest z niewielkim rozmiarem samochodu. Auto dostępne jest w kilku wariantach – z napędem spalinowym oraz hybrydowym. Wersja z silnikiem wolnossącym wyróżnia się pojemnością wynoszącą 1.2 l oraz mocą równą 69 KM. Ta wersja wyposażona jest także w półautomatyczną skrzynię biegów. Silnik hybrydowy ma pojemność 1 l i może osiągać moc wynoszącą 70 KM. W modelu z tym rozwiązaniem napędowym zastosowano manualną skrzynię biegów. Zaletą Fiata 500C jest elegancki design i niezaprzeczalny wdzięk. Ceny samochodu oscylują w okolicy 60 tys. zł.

Abarth 595C

Abarath odznacza się bardzo dobrymi osiągami. Serce maszyny stanowi czterocylindrowy, 1.4-litrowy silnik turbo o mocy 165 lub 180 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 250 Nm. Jest to samochód utrzymany w stylistyce Fiata 500C. Auto wyposażone jest także w układ wydechowy Record Monza oraz – wedle wyboru – 5-biegową manualną lub automatyczno-sekwencyjną skrzynię biegów. Na polskim rynku cena samochodu kształtuje się na poziomie ok. 105 tys. zł.

Mini Cooper Cabrio

Mini Cooper Cabrio dostępny jest w kilku wariantach – tańszym, z 3-cylindrowym silnikiem 1.5 turbo pozwalającym na osiągnięcie mocy wynoszącej 136 KM, a także droższym, z 2-litrowym silnikiem turbo o mocy 192 KM. Dzięki silnikowi TWIN Power samochód jest w stanie osiągnąć przyspieszenie do 100 km/h w niespełna 7 sekund. Cooper wyposażony jest w miękki dach, którego zamknięcie lub otwarcie zajmuje 18 sekund. Cena samochodu w Polsce oscyluje w granicach 107 tys. zł.

BMW 2 Cabrio

Najtańszą wersję BMW 2 Cabrio napędza 1.5-litrowy silnik turbo o mocy zbliżonej do wcześniejszego kandydata. Ponadto producent oferuje także modele z 6-cylindrowymi silnikami M240i oraz M240i xDrive. Samochód w tych wariantach jest w stanie osiągnąć moc na poziomie 340 KM. Za tańszą wersję auta należy zapłacić ok. 150 tys. zł. Wersja droższa to koszt rzędu 250 tys. zł. Ponadto BMW 2 Cabrio dostępny jest także w wersji z 2-litrowym silnikiem Diesla. Samochód stanowi połączenie sportowego stylu i elegancji, a także dynamiki silnika i wyjątkowego wyposażenia. 

Starsze, używane modele kabrioletów w dobrych cenach

Mazda MX-5 III

To trzecia generacja Mazdy MX-5. Produkcja samochodu rozpoczęła się w 2005, a zakończyła w 2015 roku. Samochód cechuje stosunkowo niska masa oraz ciasne, dwuosobowe wnętrze. Posiada podłużnie umieszczony silnik oraz napęd na tylne koła. W zależności od regionu świata oferowane były różne wersje silnika. Na rynek europejski przeznaczone zostały dwa silniki – 2-litrowy silnik MZR, generujący moc 158 KM i o momencie obrotowym wynoszącym 188 Nm, sprzężony z manualną, 6-biegową skrzynią biegów, a także silnik MZR 1.8 l o mocy 126 MK oraz momencie równym 167 Nm, z manualną 5-biegową przekładnią. Ceny używanej Mazdy MX-5 trzeciej generacji oscylują w granicach 25 tys. zł.

Mercedes SLK R170

Mercedes SLK R170 to model często określany mianem klasyka, produkowany w latach 1996–2004. Pomimo stosunkowo długiego wieku zadbane Mercedesy R170 cieszą się powodzeniem. Samochód ten wyróżnia sztywny dach składający się w ok. 25 sekund. Szczególnie warto zainteresować się modelami z silnikami i kompresorami 2.0 lub 2.3. Najstarsze używane egzemplarze można zakupić w cenie poniżej 20 tys. zł. Ceny nowszych wahają się zwykle w granicach 25–30 tys. zł.

Volkswagen New Beetle Cabrio

Volkswagen New Beetle Cabrio to samochód produkowany w latach 2003–2010. Kabriolet dużą popularnością cieszył się szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Jego konstrukcja bazuje na konstrukcji Golfa IV generacji. Godnym polecania jest wariant samochodu z 1.6-litrowym silnikiem benzynowym pozwalającym osiągnąć moc wynoszącą 102 KM. W Polsce ceny samochodu oscylują w granicach 10 tys. zł. W przypadku samochodów z końcowego etapu produkcji ceny mogą być nawet dwukrotnie większe.

Citroen C3 Pluriel

Citroen C3 Pluriel to samochód produkowany w latach 2003–2010. Wyróżnia go prosta budowa dachu, którego środkową część składa się ręcznie. Za używany model C3 nie zapłacimy więcej niż 10 tys. zł. Pluriel oferowany jest w dwóch wersjach silnikowych – z silnikiem o pojemności 1.4 l i mocy 75 KM, a także silnikiem o pojemności 1.6 l i mocy 110 KM.

Sportowe kabriolety to samochody, które cechują się niezaprzeczalnym szykiem i klasą. Ich zaletą jest także to, że nawet starsze, klasyczne modele użytkowane przez kilka czy kilkanaście lat prezentują się wytwornie i atrakcyjnie. Ponadto, oprócz wyglądu, ich dodatkową zaletą są także niezapomniane wrażenia z jazdy.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*