Jak zabezpieczyć paczkę kurierską?

Jak zabezpieczyć paczkę kurierską?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nikt z nas nie chce, aby jego paczka uszkodziła się w transporcie. Co więc zrobić, aby tego uniknąć? Jak prawidłowo zabezpieczyć paczkę? Wszystkiego dowiesz się, z tego artykułu!

Prawidłowe zabezpieczenie paczki ma ogromne znaczenie. Jeśli odpowiednio ją zapakujesz, owiniesz oraz okleisz, możesz mieć pewność, że dotrze ona do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć paczkę kurierską!

Prawidłowe pakowanie

Kluczem do sukcesu jest oczywiście prawidłowe zapakowanie paczki. Co to znaczy? Należy przede wszystkim wybrać odpowiedniej wielkości opakowanie. 

Opakowanie nie może być ani za małe, ani za duże. Bez względu na to, czy stawiasz na klasyczny karton, kopertę, tubę, kontener plastikowy lub metalowy czy też folię, taką jak folia kurierska musisz pamiętać, aby dobrać odpowiedni rozmiar. Jeśli opakowania będzie za małe – Twoja przesyłka się w nim nie zmieści. Jeśli natomiast będzie za duże –  Twoja paczka może obijać się o jego brzegi, a co za tym idzie, uszkodzić. Pamiętaj także, że jeśli wysyłasz wyjątkowe przedmioty, to opakowanie powinno spełniać jeszcze wyższe standardy bezpieczeństwa. W takiej roli genialnie sprawdzi się tak zwana koperta bezpieczna.

Przy pakowaniu paczki sprawdzą się także wypełniacze. Możesz użyć na przykład  gniecionego papieru, folii bąbelkowej, granulatów, poduszek z powietrzem, a nawet starych pogniecionych gazet.

Nie zapominaj też o tym, że każdą paczkę należy zabezpieczyć także od zewnątrz. W tym celu przyda Ci się między taśma klejąca oraz folia stretchowa. Jeśli przesyłane przedmioty są szczególnie delikatne oraz cenne i wymagają maksymalnej ochrony przed potencjalnymi uszkodzeniami, to możesz także zdecydować się na kontener.

Odpowiednie oklejenie paczki

Bardzo istotne jest również odpowiednie oklejenie paczki, którą zamierzasz wysłać. Warto stosować między innymi takie oznaczenia jak: „góra/dół”, „nie piętrować”, „nie przewracać”, „keep dry” czy też „ostrożnie szkło”. Dzięki temu kurier otrzyma informację, że Twoja paczka jest delikatna oraz wymaga ostrożnego traktowania, a co za tym idzie, są większe szanse, że Twoja paczka dotrze do odbiorcy w stanie pierwotnym. 

Niestety jednak nawet najlepsze naklejki i przygotowanie paczki nie daje stuprocentowej gwarancji, że paczka nie zostanie uszkodzona w transporcie. Dlatego też,  jeśli jest ona wyjątkowo cenna i wartościowa, to warto zastanowić się nad jej ubezpieczeniem. W firmach kurierskich oraz na poczcie znajdziesz wiele rodzajów ubezpieczeń, które będą dodatkowo chroniły Twoją paczkę. 

Fot.: Alexander Fox/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*