Czy jest możliwe kupienie polisy OC na 30 dni?

Czy jest możliwe kupienie polisy OC na 30 dni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Obowiązkowe ubezpieczenie OC w Polsce kupuje się najczęściej na rok, a w celu zachowania ciągłości polisa ta odnawia się automatycznie. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku OC zakupionego na krótszy czas, taki jak na przykład 30 dni. Co prawda taki okres ubezpieczenia jest możliwy do uzyskania, jednak nie dla wszystkich i tylko w dokładnie określonych przypadkach. Podpowiadamy, jakie warunki trzeba spełniać, aby móc skorzystać z trzydziestodniowej polisy OC dla pojazdów.

Kto może wykupić miesięczną polisę OC?

Zgodnie z ustawodawstwem, obowiązkiem każdego właściciela pojazdu jest zapewnienie ciągłości jego ubezpieczenia. Z tego powodu na kierowców nakładany jest obowiązek zakupu ubezpieczenia OC na rok. Od tej reguły następują jednak odstępstwa w przypadku, gdy istnieją do tego odpowiednie przesłanki. Dowiedz się więcej i sprawdź OC na miesiąc na ubezpieczamy-auto.pl.

Kto może wykupić ubezpieczenie OC na 30 dni? Wśród przykładów takich osób wymienić możemy właścicieli komisów samochodowych i innych firm, które zajmują się skupem i sprzedażą aut w celach zarobkowych. Poza nimi możliwość taką mają również właściciele aut historycznych, którzy potrzebują go wyłącznie na czas poruszania się po drogach, a także osoby, które posiadają pojazdy przeznaczone wyłącznie do jazd testowych. 

Jedną z najczęściej zdarzających się okoliczności wydania miesięcznego ubezpieczenia jest sytuacja, w której nowy właściciel sprowadził samochód z zagranicy i potrzebuje czasu na jego zarejestrowanie. Szukając polisy krótkoterminowej, warto sprawdzić oferty kilku ubezpieczalni, aby finalnie wybrać tą najkorzystniejszą.

Skorzystaj z porównywarki OC, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę

Czym są porównywarki OC? To specjalne platformy, za których pośrednictwem właściciel pojazdu może wyszukiwać ofert ubezpieczenia wśród wielu towarzystw działających w branży ubezpieczeniowej. Rozwiązanie to pozwala na oszczędności z rzędu nawet kilkudziesięciu procent, niekiedy oferty ubezpieczalni różnią się od siebie nawet o połowę. Z tego powodu Ci, którzy korzystają z porównywarek, takich jak chociażby ta dostępna na stronie https://ubezpieczamy-auto.pl/, mogą zaoszczędzić naprawdę pokaźne sumy.

Koszt ubezpieczenia zależy od wielu czynników zarówno tych dotyczących kierowcy, jak i ubezpieczanego pojazdu. Wśród najważniejszych wyróżnić można model i markę auta, jego wiek, przebieg czy pojemność silnika. Nie bez znaczenia przy tworzeniu ofert polis OC pozostaje także wiek, zawód, stan cywilny czy miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Jednak nawet w przypadku, gdy wszystkie te parametry będą identyczne, oferty poszczególnych ubezpieczalni mogą różnić się od siebie. Wynika to między innymi z faktu różnego priorytetowania poszczególnych informacji. Dla jednego towarzystwa ważniejszy będzie wiek kierowcy, a inne taniej ubezpieczy młodego kierowcę, ale w pojeździe prosto z salonu. Z tego powodu porównywarki ubezpieczeń to idealne rozwiązanie dla wszystkich. 

Na stronie Ubezpieczamy Auto, znaleźć można propozycję aż 67 ubezpieczeń pojazdów. Jak to działa? Wystarczy wypełnić prosty formularz, zawrzeć w nim wymagane przez towarzystwa informację a porównywarka, dzięki połączeniu z systemami współpracujących z nią towarzystw ubezpieczeniowych, porówna za Ciebie poszczególne oferty. Jeśli znajdziesz interesującą Cię ofertę, polisę zakupić możesz przez internet, bez wychodzenia z domu czy załatwiania zbędnych formalności. Z tego powodu, jeśli planujesz zmienić ubezpieczyciela lub planujesz zakup nowego pojazdu, koniecznie sprawdź, co może zaoferować porównywarka OC.

Fot. serjan midili/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*