Jak dbać o czystość w aucie i garażu?

Jak dbać o czystość w aucie i garażu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zachowanie porządku w aucie to nie tylko umilenie czasu spędzonego w trasie, ale także istotny element dbania o bezpieczeństwo jazdy. Czyste szyby i lusterka pozwalają właściwie ocenić sytuację na drodze. Jeżeli zastanawiasz się, jak dbać o czystość w aucie i w garażu, przeczytaj nasz artykuł.

Zadbaj o czystość garażu

Zanim posprzątasz samochód, warto, żebyś upewnił się, że garaż też jest odpowiednio czysty. Utrzymanie w nim czystości i porządku nie należy do najprostszych, dlatego warto użyć specjalnych narzędzi, które oczyszczą nawet najbardziej zabrudzone powierzchnie. Dobrym rozwiązaniem są maszyny czyszczące, które pomogą pozbyć się kurzu, zabrudzeń płynnych i stałych.

Czyszczenie wnętrza auta

Najważniejszą kwestią, jeżeli chodzi o dbanie o auto, jest systematyczność. Regularna pielęgnacja pozwoli zachować piękny wygląd samochodu na długo. Na początku zrób generalne porządki – zajrzyj do wszystkich schowków, do kieszeni w drzwiach, odsuń fotele. Później dokładnie odkurz wnętrze auta. Gumowe dywaniki powinno się umyć i poczekać, aż wyschną. Do czyszczenia podłóg dobre są na przykład odkurzacze piorące, które oferuje sklep https://pureco.pl.

Kolejnym krokiem jest czyszczenie materiałowych fragmentów tapicerki i foteli. Te drugie też upierzesz z pomocą odkurzacza piorącego. Dzięki temu piana i woda ze środka zostanie usunięta szybko. Ręczne pranie wymaga zdecydowanie więcej czasu. Jeśli jednak fotele obite są skórą, trzeba pielęgnować je specjalnymi kosmetykami. Pozwolą one zabezpieczyć je przed przetarciami i pęknięciami.

Kokpit możesz wyczyścić z pomocą specjalnych preparatów albo zwykłymi nawilżanymi chusteczkami. Przynajmniej raz w roku powinno się też zadbać o podsufitkę i podłokietniki. Jeżeli Twoje auto posiada klimatyzację, pamiętaj o regularnym wymienianiu filtrów. Pozwoli to zapobiec unoszeniu się w powietrzu bakterii, wirusów czy grzybów. Lusterka i okna czyść środkiem odpowiednim dla powierzchni ze szkła.

Sprzątaj na bieżąco

Poza regularnym sprzątaniem, bardzo ważne jest bieżące usuwanie śmieci, na przykład na koniec każdego dnia. Wtedy zabieraj ze sobą nawet najmniejsze drobiazgi – paragon, foliową torbę, kubek po kawie. Takie sprzątanie szybko może wejść Ci w nawyk i dzięki temu prościej będzie Ci dbać o porządek w aucie.

Specjalne środki

Środki do konserwacji samochodu pozwalają zapobiegać szkodom, na przykład powstawaniu rdzy i awariom elementów auta. Specjalne środki do czyszczenia samochodu zostały stworzone tak, żeby były w pełni bezpieczne dla karoserii. Na rynku dostępne są profesjonalne preparaty na przykład do czyszczenia plastików samochodowych. Decydując się na kompleksowe rozwiązania, możesz wybierać spośród produktów:

·         Do polerowania samochodu

·         Do usuwania owadów z szyb, reflektorów i karoserii

·         Do elementów z tworzywa sztucznego

·         Do czyszczenia deski rozdzielczej

·         Do czyszczenia kokpitu

·         Do konserwacji podwozia samochodu

·         Do mycia felg i silników

Odpowiedni zapach

Po dokładnym posprzątaniu wnętrza samochodu, na koniec warto zastosować zapach, który zapewni komfort jazdy. Na rynku dostępne są różne rodzaje zapachów samochodowych – od tradycyjnych „choinek” wieszanych na lusterku, po zapachy w płynie umieszczane przy nawiewie. Wybór jest bardzo duży, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Firmy sprzątające

Jeżeli nie masz czasu albo chęci, żeby samemu posprzątać wnętrze auta, możesz oddać je w ręce specjalistów. Istnieje wiele firm oferujących auto detailing, które nie tylko zadbają o piękny wygląd auta na zewnątrz, ale i w środku. 

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*