Wielka Brytania. Zakaz na nowe samochody spalinowe wejdzie w życie w 2030 roku

Wielka Brytania. Zakaz na nowe samochody spalinowe wejdzie w życie w 2030 roku
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wieczorem 17 listopada rząd Borisa Johnsona ogłosił 10-punktowy plan rewolucji przemysłowej, który ma na celu osiągnięcie zeroemisyjności do roku 2050.

Na inwestycje związane z „zieloną rewolucją przemysłową” brytyjski rząd przeznaczy 12 miliardów funtów w nadziei, że skłoni to sektor prywatny do zainwestowania o wiele większej kwoty. Szacuje się, że w rezultacie powstanie 250 tysięcy nowych miejsc pracy.

Jak oświadczył premier Wielkiej Brytanii – „[…] Wielka Brytania spogląda w przyszłość i korzysta z okazji, by budować bardziej ekologicznie. […] Oczekując na przyszłoroczne spotkanie na szczycie klimatycznym COP26, przedstawiam ambitny plan zielonej rewolucji przemysłowej, która zmieni sposób, w jaki żyjemy w Wielkiej Brytanii. Jest to wspólne globalne wyzwanie – każdy kraj na świecie musi podjąć działania w celu zabezpieczenia przyszłości planety dla naszych dzieci, wnuków i przyszłych pokoleń.

Plan zakłada wyłączenie z rynku nowych samochodów spalinowych do roku 2030, z kolei zakaz sprzedaży hybryd zostanie wprowadzony pięć lat później.

(Photo by Jac Alexandru on Unsplash)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*