Nowa Škoda Fabia dostała 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa!

Nowa Škoda Fabia dostała 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Testy NCAP są najlepszym wyznacznikiem poziomu bezpieczeństwa, na jaki może liczyć kierowca kupujący samochód. Nowa Škoda Fabia otrzymała aż 5 gwiazdek po ostatniej kontroli.

Škoda Fabia – małe, rodzinne auto na piątkę

Nowa Škoda Fabia to czeski hatchback czwartej generacji. Pojazd jest dostępny w naszym kraju w wersji z silnikiem benzynowym, wolnossącym 1,0 MPI o mocy 80 KM, a także doładowanym 1,0 TSI generującym 95 KM lub 110 KM. Standardowy model jest wyposażony w manualną skrzynię biegów 5- lub 6-biegową. Po wybraniu wersji w 110-konnej opcji wyposażenia można mieć dwusprzęgłową przekładnię biegów. 

Do najważniejszych elementów wyposażenia należy na przykład Manoeuvre Assist wykrywający przeszkody z przodu i tyłu auta, z opcją automatycznego hamowania w razie zauważenia zagrożenia czy Front Assist z ochroną pieszych i rowerzystów.

Znakomite wyniki w testach NCAP

Skoda Fabia otrzymała bardzo dobre wyniki w testach NCAP. Ocena końcowa przyznana temu samochodowi to aż 5 gwiazdek. W poszczególnych kategoriach wyniki auta w ujęciu procentowym prezentują się następująco:

  • ochrona dorosłych: 85%;
  • ochrona dzieci: 81%;
  • ochrona pieszych: 70%;
  • systemy bezpieczeństwa: 71%.

Zdj. główne: Kristián Valčo/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*