Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Szukając idealnego zabezpieczenia antykradzieżowego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę. Cena nie powinna być tutaj głównym czynnikiem – w końcu chronimy pojazd, który kosztuje zazwyczaj od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Są natomiast inne cechy, na które warto zwrócić uwagę, bo tylko ich obecność może Ci zagwarantować, że złodziej nie ruszy Twojego pojazdu. Jakie? Lecimy z zestawieniem!
Chyba każdy, kto szuka zabezpieczenia antykradzieżowego ma nadzieję, że będzie ono skuteczne – w końcu po co wydawać pieniądze na coś, co zostanie skradzione razem z samochodem. Jakie zabezpieczenie ma więc największą skuteczność? Wygląda na to, że pod tym względem nie ma sobie równych tylko radiowa lokalizacja pojazdów po kradzieży. Jej skuteczność jest szacowana na 98% – to niemalże pewne rozwiązanie.
Fakt, cena nadajników radiowych jest zazwyczaj adekwatna do ich ścisłej ochrony pojazdu. Trzeba więc sobie zadać pytanie – czy moje auto jest warte takiego zabezpieczenia antykradzieżowego? Z pewnością powinni przemyśleć to osoby z nowymi autami oraz markami, które są najczęściej wybierane przez złodziejów.
Na szczęście przyszło żyć nam w czasach, w których obsługa elektroniki jest prosta jak przesunięcie palcem po ekranie. Nie inaczej powinno być z zabezpieczeniem antykradzieżowym – im trudniejsze będzie w użyciu, tym rzadziej z niego skorzystasz. A przecież nie chcesz mieć auta chronionego tylko wtedy, gdy o tym pamiętasz.
Dobrą wiadomością jest, że dobre zabezpieczenia antykradzieżowe oferują aplikacje mobilne, dzięki którym możesz sterować nimi nie wychodząc z domu. Wystarczy kilka kliknięć i możesz się nie martwić czy auto jest bezpieczne.
Choć zdawać się może, że dobre zabezpieczenie antykradzieżowe powinno samo w sobie spełniać wszystkie wymagania, to nie ma nic bardziej mylnego. Jeśli przykładowo nadajnik radiowy może zostać poszerzony o monitoring GPS, to czemu nie skorzystać z takiej opcji? Szczególnie jeśli cena będzie niższa niż wzięcie tych dwóch usług osobno.
Warto wspomnieć, że zabezpieczenia antykradzieżowe lubią chodzić parami lub w grupach by jeszcze szczelniej chronić pojazd. Można więc znaleźć wśród nich takie dodatki jak wideorejestrator, odcięcie rozrusznika czy wcześniej wspomniana obsługa za pomocą aplikacji mobilnej.
Każdy pojazd ma nadrzędną funkcję – przemieszczanie się w jak najkrótszym możliwym czasie z punktu A do punktu B. Raczej nikt nie kupuje samochodu aby podziwiać go w garażu. Dlatego ważne jest, jak duży zasięg obejmuje zabezpieczenie antykradzieżowe. Czy będzie działało na terenie całego kraju? A w Europie? A co jeśli zdecyduję się pojechać do Azji lub Ameryki – czy ochrona zadziała i wtedy? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania przed kupnem zabezpieczenia antykradzieżowego.
Zazwyczaj złodzieje dobrze wiedzą co robią i są przygotowani do kradzieży. Walizki, gameboye, zagłuszarki – wyposażeni w cały arsenał potrafią ukraść auto. Dobre zabezpieczenie antykradzieżowe powinno działać tak, aby pomimo użycia tych narzędzi, auto nadal można było namierzyć i odzyskać. I tutaj po raz kolejny wygrywa radiowa lokalizacja pojazdu po kradzieży – nie ma skutecznej metody, żeby ją zniwelować. Sygnał radiowy jest nie do zagłuszenia, a w przypadku kradzieży na walizkę czy gameboya, skuteczność odzyskania na poziomie 98% jest nie do przebicia – żadne inne zabezpieczenie nie da tak dobrych rezultatów.
Jak więc widać jedynie radiowa lokalizacja pojazdów po kradzieży daje największe szanse na odzyskanie auta. By sprawdzić jak ono działa, warto przyjrzeć się ofercie firmy IKOL, która od lat zabezpiecza samochody na wypadek kradzieży. Ich system radiowy dokumentują liczby – średni czas odzyskania na poziomie 24 godzin, 98% skuteczności i ponad 35 lat doświadczenia. Pełna oferta firmy znajduje się na stronie ikol.pl.
Zdjęcie: materiał Klienta.