Wybierz kamerę i czuj się bezpiecznie

Wybierz kamerę i czuj się bezpiecznie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wychodząc z domu, pracy lub sklepu zauważasz, że pozostawiony na parkingu samochód nabył nową, paskudnie prezentującą się rysę, lecz nie masz pojęcia kto spowodował tę szkodę? A może stajesz się uczestnikiem kolizji, która zdarzyła się nie z Twojej winy, ale nie masz na to wystarczających dowodów?

Aby znacząco podwyższyć swoje poczucie bezpieczeństwa za kółkiem oraz mieć pod kontrolą to, co dzieje się z Twoim pojazdem – warto zaopatrzyć się w kamerę samochodową. Coraz wyższa rozdzielczość dostępnych współcześnie urządzeń, przekładająca się na lepszą jakość rejestrowanego materiału, pozwala bez trudu odtworzyć wszelkie szczegóły różnego rodzaju zdarzeń na drodze.

Połączenie przyjemnego z pożytecznym

Ustalenie winy z wykorzystaniem dowodu w postaci nagrania to najważniejszy (choć nie jedyny!) walor posiadania kamery samochodowej. Kolejnym jest rejestrowanie widoków mijanych w trasie. Czy zdarzyło Ci się kiedyś przejeżdżać obok zapierającego dech w piersiach krajobrazu, ale ze względu na kierowanie pojazdem lub niewystarczającą ilość czasu nie udało się zrobić zdjęcia? Umieszczona na szybie kamera samochodowa uchwyci widok za Ciebie, aby po czasie można było ponownie się nim zachwycić. Większość wideorejestratorów posiada też funkcję robienia zdjęć, dlatego piękny pejzaż będzie mógł znaleźć się na Twojej tapecie.

Nauka na własnych błędach

Urządzenie rejestrujące wszystko, co dzieje się na drodze to doskonały gadżet dla początkujących kierowców, oraz dla kierowców golących się za kółkiem. Nagrywanie i oglądanie pierwszych przebytych tras pozwala na identyfikację ewentualnych, popełnionych podczas jazdy błędów. Ich wczesne wyłapanie usprawnia doskonalenie stylu jazdy, a tym samym pomaga szybciej poczuć się pewnie za kierownicą. Większe bezpieczeństwo na drodze umożliwiają również udogodnienia, w które często są wyposażone kamery samochodowe, takie jak asystent pasa ruchu lub odległości między pojazdami.

Najważniejsze parametry kamery samochodowej

Przy wyborze wideorejestratora bardzo ważne jest, aby w pierwszej kolejności skupić się na podstawowych, najważniejszych parametrach, takich jak wysoka rozdzielczość, szeroki kąt widzenia oraz duża wbudowana pamięć, które gwarantują nagranie wartościowego, wyraźnego materiału i bezproblemowe zapisanie go. Jeżeli brana przez Ciebie pod uwagę kamera nie posiada wbudowanej pamięci, warto zainwestować w pojemną kartę SD. 

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*