Volkswagen Golf V – dlaczego warto postawić na to auto?

Volkswagen Golf V – dlaczego warto postawić na to auto?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku wtórnym możemy znaleźć wiele popularnych samochodów, a jednym z nich jest bez wątpienia Volkswagen Golf V generacji. Dlaczego tak właśnie jest?

Niemieckie samochody nie bez powodu królują na polskim rynku aut używanych. Oczywiście takie marki jak Volkswagen, BMW czy Audi są popularne niezależnie od liczby tych aut na rynku wtórnym, lecz fakt, iż najczęściej importujemy auta właśnie z kraju naszych zachodnich sąsiadów, jeszcze mocniej napędza rozpoznawalność tych modeli. W statystykach dotyczących liczby kupowanych aut używanych od lat przewija się wiele pojazdów, a jednym z nich jest oczywiście Volkswagen Golf.

Ten popularny kompakt jest już swoistą legendą, a nawet osoby, które niezbyt interesują się tematyką motoryzacyjną, chociaż raz w swoim życiu usłyszały o tym samochodzie. Dzisiaj jednak skupimy się na konkretnej generacji Golfa, a mianowicie na jego piątym wcieleniu, które obecnie jest najpopularniejszym wyborem na rynku wtórnym. Dlaczego tak się dzieje i co ma do zaoferowania to 19-letnie już auto?

Stylistyka nadal trzyma fason

O wielu autach możemy niestety powiedzieć, iż pod kątem designu nie przetrwały próby czasu. Volkswagen Golf V nadal jednak daje pod tym względem radę. Oczywiście trudno rzucić stwierdzeniem, iż wygląda on tak, jak gdyby właśnie wyjechał z salonu, lecz patrząc na inne samochody w tym przedziale wiekowym, trzeba stwierdzić, że poczciwy Golf trzyma się naprawdę dobrze.

Świetny system zawieszenia

Jak na nie najmłodszy samochód (lata produkcji 2003–2010), który docelowo jest kompaktem, układ zawieszenia w Golfie piątej generacji robi spore wrażenie. Z przodu mamy do czynienia z kolumnami resorującymi, zaś z tyłu znajdują się niezależne wahacze. Co prawda wielu osobom może nie odpowiadać fakt, iż zawieszenie jest dość sztywne, lecz Golf V z łatwością zachowuje stabilność i oferuje naprawdę dobre prowadzenie, co może przekonać sporą rzeszę potencjalnych klientów.

Bogate wyposażenie

Volkswagen Golf V posiada naprawdę imponującą listę systemów komfortu oraz bezpieczeństwa. Oczywiście mówimy o jednym z najważniejszych modeli niemieckiej marki, lecz nadal musimy brać poprawkę na fakt, iż Golf jest kompaktem. Tymczasem w tym aucie możemy otrzymać między innymi aktywną kontrolę trakcji, dwustrefową klimatyzację, komputer pokładowy, podgrzewanie foteli, czujniki parkowania, deszczu i zmierzchu, tempomat, a także zestaw głośnomówiący Bluetooth.

Obecnie taki pakiet nie robiłby większego wrażenia, lecz pamiętajmy, z jakich roczników jest to auto. W tym przypadku taki zestaw naprawdę imponuje! Dodatkowo w usportowionych wersjach mogliśmy również otrzymać łopatki, podgrzewaną przednią szybę czy felgi wykonane z lekkich stopów. Zdecydowanie robi to wrażenie!

Zdj. główne: Toby_Parsons/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*