Samochody na prąd bez ładowarek w zestawie?

Samochody na prąd bez ładowarek w zestawie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Garaż to idealne miejsce na ładowanie swojego elektryka. Przyczyną jest przedewszystkim wygoda i ekonomiczność. Producenci aut oferują domowe stacje ładowania, a raczej udają, że mają je w ofercie. Gdzie kupić takie urządzenie?

Gdzie znaleźć ładowarkę?

Domowa ładowarka pozwoli na szybsze i przede wszystkim bezpieczniejsze ładowanie samochodu elektrycznego. Domowe gniazdo wytrzyma zaledwie obciążenie w wysokości 3 kW, jednak tylko przez ograniczony czas – skutkiem długotrwałego ładowania może być spalenie instalacji elektrycznej. Rozwiązaniem jest domowa ładowarka, najlepiej naścienna czyli tzw. wallbox. Podłączona przez wykwalifikowanego elektryka do sieci może skrócić czas ładowania o kilkanaście godzin.

Taką ładowarkę mogą nam zaproponować producenci aut, jednak rozwiązanie to nie należy do najprzyjemniejszych. Na ratunek przychodzą zewnętrzni producenci, którzy oferują tą samą technologię za mniejsze, chociaż i tak duże, pieniądze. Koszt takiego udogodnienia to ponad trzy tysiące złotych.

Jak na razie nie zanosi się, żeby rynkowa wartość takich ładowarek spadła. Jednakże, byłoby to zdecydowane ułatwienie dla użytkowników samochodów elektrycznych.

(fot. pexels.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*