Używane terenówki do 20 000 złotych

Używane terenówki do 20 000 złotych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Czy za kwotę do 20 000 złotych możemy kupić dobre, działające auto z napędem 4×4? Odpowiedź brzmi — zdecydowanie tak! Zapraszamy do przeglądu najciekawszych modeli.

Czy za 20 000 złotych da się kupić terenówkę?

Pieniądze, które przyjdzie nam wydać na auto z napędem 4 × 4, wcale nie muszą być ogromne. Budżet do 20 000 złotych powinien pozwolić na zakup używanego auta w całkiem niezłym stanie. Pamiętajmy jednak, że auta terenowe zazwyczaj są bardzo mocno eksploatowane. Wykorzystuje się je w nieprzyjaznych warunkach, co często odbija się na ich działaniu. Tu pojawia się pytanie, czy zależy nam na SUV-ie, czy prawdziwym 4 × 4 do jazdy w trudnych warunkach.

SUV czy terenówka — co lepiej wybrać w kwocie do 20 000 złotych

Odpowiedź nasuwa się sama — SUV jest wyborem znakomitym. Takie 4 × 4 może być używane latami w środowisku miejskim, przez co przeważnie nawet te starsze modele można dalej eksploatować bez większych problemów. Co prawda, jazda SUV-em nie przypomina jazdy terenówką, a przynajmniej nie w środowisku off-roadowym. Jeśli jednak myślimy o zakupie za 20 000 złotych, nie możemy spodziewać się specjalnych wrażeń z jazdy poza trasą. SUV jest zazwyczaj lepszym wyborem, ale na naszej liście zawrzemy także kilka propozycji dla fanów ekstremalnej jazdy. Przejdźmy więc do zestawienia.

Jakie modele aut terenowych do 20 000 złotych wybrać?

Zacznijmy od SUV-ów, aby powoli przechodzić w kierunku modeli bardziej wydajnych, interesujących i wspierających jazdę w terenie. Czas na listę najlepszych zakupów w kwocie do 20 000 złotych.

Toyota RAV4 II — idealny SUV dla fanów ciężkich aut

To model, który zdobył uznanie sporego grona kierowców. Ceniony jest nie tylko za dosyć przystępny design, ale także za mocne warianty silnika czy bezawaryjność. To jednak zasadniczo znakomity przykład auta budżetowego — model ten dysponuje bardzo podstawowym wyposażeniem, jest stosunkowo bezawaryjny i daje sobie radę na szosie nie od dziś.

Honda CR-V II — niezwykle doceniony przez kierowców

Honda CR-V II to samochód, który na lata zdominował półkę budżetowych SUV-ów. Co się kryje za jego sukcesem? Okazuje się, że Hondzie udało się przekuć swoje terenowe doświadczenia w całkiem innowacyjny i tani samochód. Honda CR-V II nie jest też pozbawiona charakteru. Wygląda zupełnie dobrze, a w zależności od wariantu silnika może wciąż „dać popalić” na szosie i nawierzchni, która jedynie ją przypomina.

Land Rover Freelander I — najtańszy pojazd terenowy o doskonałej wydajności

Land Rover Freelander I nie jest już tak odporny na awarie, jak powyższe SUV-y. Używane modele często dotyka nadmierne zużycie i problemy z trudnymi do naprawienia elementami. Jeśli jednak uda nam się trafić na odpowiedni egzemplarz, będziemy mieli wszechstronną, znakomicie prezentującą się terenówkę, którą można poszaleć za miastem. Przemawia za nią także jej niska cena. Jeśli zdarzy nam się wypadek, nie będziemy aż tak żałować wydanych pieniędzy.

Hyundai Tucson I — można go kochać albo nienawidzić

To model, który jest dość dobrze znany w naszym kraju, przynajmniej jak na auto Hyundaia. Okazuje się, że jest to jeden z korzystniejszych cenowo SUV-ów, które możemy dostać w tym momencie na rynku. Jest on bardzo wytrzymały na eksploatację, dzięki czemu bez trudu znajdziemy dobrze zachowane modele. Nie jest to też samochód przestarzały — podstawowe wyposażenie zapewni nam komfort w trasie.

Jeep Grand Cherokee WJ — o tym modelu nie mogliśmy nie wspomnieć

Jak na terenówkę za około 20 tysięcy, Jeep Grand Cherokee WJ ma nam do zaoferowania coś więcej niż tylko zaspokojenie nostalgii. Jest ceniony wśród fanów off-roadu, gdyż znakomicie nadaje się właśnie do wyczynów poza szosą. Jeśli to właśnie nasz cel, powinniśmy sprawdzić przed zakupem, czy mamy do czynienia ze standardową wersją 4×4. Jeep Grand Cherokee WJ to jeden z niewielu pojazdów, które zapewniają interesujące wrażenia z jazdy za tak niewielką kwotę.

SUV i terenówka do 20 000 złotych — jak widać opcji jest wiele

Na rynku w 2020 i 2021 roku nie ma problemów ze znalezieniem dobrze zachowanych SUV-ów i terenówek. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte, a solidne i atrakcyjne cenowo oferty same wpadną w nasze oczy.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*