Co należy zrobić zaraz po stłuczce na drodze?

Co należy zrobić zaraz po stłuczce na drodze?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym kierowcą, czy jeździsz codziennie od lat, warto wiedzieć, co zrobić w przypadku stłuczki. I nie chodzi tu tylko o procedurę na miejscu, ale także o dopełnienie formalności na późniejszym etapie. 

Stłuczka – jak się zachować zaraz po zdarzeniu?

Bez względu na to, czy to Ty jesteś sprawcą, czy też zostałeś poszkodowany, najpierw uspokój się i oceń sytuację. Sprawdź, czy nie ma rannych. Zdrowie jest ważniejsze niż straty materialne. Jeśli osoby uczestniczące w wypadku odniosą więcej obrażeń niż zadrapań lub siniaków, należy natychmiast zadzwonić pod numer 112. Zostaniesz połączony z Centrum Alarmowym, gdzie dyspozytor poprosi o informacje. Odpowiedz szczegółowo na pytania, wysłuchaj podanych instrukcji i poczekaj na przybycie odpowiednich służb. 

Jeśli już wiesz, że nikt nie został poważnie ranny, a szkody są minimalne, nie ma potrzeby wzywania policji. W takim przypadku poszkodowany oraz sprawca      powinni wymienić się informacjami i napisać oświadczenie w tej sprawie. Formularz, taki możesz pobrać z sieci. Warto przygotować go wcześniej i przewozić w samochodzie na wszelki wypadek. 

Co należy jeszcze zrobić?

Po wypełnieniu oświadczenia i wymienieniu się informacjami powinieneś zgłosić szkodę firmie ubezpieczeniowej. Możesz to zrobić natychmiast na miejscu. Takie podejście jest najczęściej stosowane, gdy uszkodzony samochód nie nadaje się już do jazdy i musi zostać odholowany. Firmy ubezpieczeniowe mają umowy z firmami świadczącymi usługę holowania na terenie całego kraju. Dzięki temu nie musisz długo czekać na pomoc drogową, która na miejsce dotrze w ciągu około godziny od zgłoszenia.

Sprawdź także, czy sprawca stłuczki ubezpieczył swoje auto, czyli czy ma ono ważne OC. Najlepiej użyć do tego celu aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki temu w kilka chwil zorientujesz się, czy dane, które podał, są prawdziwe. Jeśli okaże się, że nie, to powinieneś jak najszybciej wezwać policję. Także, gdy sprawca jest pod widocznym wpływem alkoholu, jak najszybciej skontaktuj się ze służbami mundurowymi.

Jak uchronić się przed skutkami stłuczki?

Jeśli chcesz uniknąć wszelkich problemów związanych ze stłuczką, powinieneś zadbać o pakiet OC i AC lub Assistance. Ubezpieczenie tego typu możesz kupić w LINK4, także przez Internet. Zalecamy zakup takich       polis, aby uzyskać      wsparcie w przypadku stłuczki. Dzięki temu możesz również cieszyć się spokojem i  czuć się bezpiecznie na każdej drodze.

Ubezpieczenie AC pozwoli Ci na profesjonalne i bezstresowe usunięcie szkód, jeśli sprawca zdarzenia odjedzie i nie pozostawi danych kontaktowych. Często zdarza się tak w przypadku stłuczek parkingowych. Natomiast ubezpieczenie Assistance  pozwoli Ci na szybkie zorganizowanie holowania w razie stłuczki. 

Wybierając te ubezpieczenia samochodowe w LINK4, zabezpieczysz się przed konsekwencjami wielu nieprzewidzianych zdarzeń. W tym także stłuczek, a także poważniejszych wypadków. Dlatego tak ważne jest kompletne ubezpieczenie pojazdu oraz Ciebie jako kierowcy. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z pełną ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych w LINK4. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem współpracującym z LINK4.

Co należy zrobić zaraz po stłuczce. Kilka słów na koniec

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomógł Ci uporządkować wiedzę, na temat tego, co robić w przypadku uczestniczenia w stłuczce. Pamiętaj, że najważniejsze to zachować spokój i zadbać o poszkodowane osoby. Wymień się informacjami z innymi uczestnikami stłuczki i zgłoś szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy. 

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU      dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał we współpracy z LINK4.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*