Ceramiczny dodatek do oleju silnikowego

Ceramiczny dodatek do oleju silnikowego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie: jak zadbać o swój samochód? Systematyczne przeglądy, terminowa wymiana oleju silnikowego, tankowanie paliwa o właściwej jakości czy wreszcie bezpieczny styl jazdy są bardzo ważne, ale to nie wszystko. Jako użytkownik samochodu możesz zrobić więcej. Istotne jest to, aby zapewnić silnikowi i innym podzespołom odpowiednią regenerację.

Dodatki do oleju silnikowego jako sposób na długowieczność

Regeneracja silnika wcale nie musi być tożsama z jego demontażem i kosztowną pracą specjalistów w warsztacie. Prowadzą do niej również mniej skomplikowane rozwiązania, takie jak chociażby dodatek do oleju silnikowego. Jest to innowacyjny produkt, który wystarczy zaaplikować do wlewu oleju silnikowego. Następujące po tym działanie obejmuje wytworzenie powłoki ochronnej, pokrywającej zużyte powierzchnie w silniku. Powierzchnie tarcia podlegają jednak nie tylko regeneracji. Ceramiczny dodatek do oleju silnikowego znacznie zwiększa ich wytrzymałość. Zregenerowane obszary stają się nawet do 8 razy bardziej odporne. To z kolei sprawia, że możliwe jest uniknięcie poważnych awarii oraz idących za nimi kosztownych napraw, a także przedłużenie żywotności silnika.

Używaj po wymianie oleju, czyli instrukcja użytkownika

Jak podkreśliliśmy wyżej, stosowanie regeneracyjnego dodatku do oleju silnikowego jest proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach. Nadrzędną z nich jest używanie produktu po, a nie przed wymianą oleju. Dlaczego jest to tak ważne? Po prostu ceramiczna ochrona silnika wytwarzana jest od chwili aplikacji do momentu przejechania odcinka o długości około 1500 km. Wymiana oleju w tym czasie sprawiłaby, że użycie preparatu stałoby się całkowicie nieskuteczne. Drugą zasadą jest zaaplikowanie dodatku po rozgrzaniu i wyłączeniu silnika. Jeśli aplikację mamy za sobą, pozostaje przejechanie odcinka około 200 km. Należy jechać bardzo ostrożnie, bez przekraczania prędkości obrotowej silnika 2700 obr./min. Opcjonalnie można uruchomić silnik i pozostawić samochód na jałowym biegu przez 4 godziny. Po wykonaniu tych czynności można wrócić do normalnej eksploatacji pojazdu. Regeneracja silnika będzie odbywać się samoczynnie, bez udziału kierowcy. 

Jeden ceramiczny dodatek do oleju silnikowego i wiele efektów

Warto uświadomić sobie, że regeneracja silnika nie jest jedynym pozytywnym rezultatem, wynikającym ze stosowania takiego produktu. Kierowcy, którzy po niego sięgną, mogą zaobserwować spadek zużycia paliwa, ograniczone zużycie oleju silnikowego i bardziej stabilną pracę silnika. Odczuwalny jest nawet niewielki wzrost mocy silnika, a zimą można liczyć na łatwiejszy rozruch. Najistotniejsze jest jednak to, że dzięki niemu można uniknąć awarii silnika, a jego żywotność ulega wydłużeniu. Dodatek służący regeneracji nie powoduje efektów ubocznych, więc jest całkowicie bezpieczny dla całego mechanizmu. Można stosować go z również z innymi preparatami, takimi jak dodatek do paliwa. To dobre rozwiązanie zarówno dla nowszych, jak i dla bardziej wysłużonych pojazdów.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*