Trend wynajmu długoterminowego samochodów. Co za tym stoi?

Trend wynajmu długoterminowego samochodów. Co za tym stoi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polacy coraz częściej skłaniają się ku leasingowi lub wynajmu długoterminowego. Choć tendencja ta nie jest niczym zaskakującym z racji tego, że wpisuje się ona w ogólnoświatowy trend, którego najwyższym celem jest użytkowość, to w naszych warunkach jest to swego rodzaju rewolucja.

Mieć, czy wynajmować?

Jak wynika z raportu „Droga przed nami. Przyszłość mobilności” – ponad połowa Polaków gotowa jest zrezygnować z posiadania samochodu na rzecz wynajmu. Co więcej, tylko co trzeci badany uważa, że za dekadę najpopularniejszą formą użytkowania pojazdów będzie posiadanie ich na własność. Wyraźnie wskazuje to na zmianę sposobu myślenia konsumentów.

Ten fenomen został nazwany mianem Access Economy (gospodarka dostępu), której nadrzędnym założeniem jest korzystanie bez konieczności zakupu danej rzeczy. Wbrew pozorom, przekłada się to na wartościowe korzyści.

Za wynajmem długoterminowym przemawia fakt, że bardzo często otrzymujemy w pakiecie szeroki wachlarz dodatkowych usług.  Przede wszystkim jest to ubezpieczenie, regularna wymiana opon na zimowe, czy też przeglądy serwisowe.  I choć na te najbardziej kosztowne pakiety decydują się zwykle przedsiębiorcy wykorzystujący duże floty, to z całą pewnością docenią je również klienci indywidualni.

(Photo by SCREEN POST on Unsplash)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*