SKODA wyprodukowała 8 milionów skrzyń biegów MQ200

SKODA wyprodukowała 8 milionów skrzyń biegów MQ200
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czeski koncern poinformował, że z taśmy produkcyjnej głównej fabryki zlokalizowanej w Mlada Boleslaw zjechał ośmiomilionowy egzemplarz manualnej skrzyni MQ200. Komponenty do przekładni powstają w tym samym miejscu już od 2000 roku i montowane są w wielu modelach Skody i innych marek Grupy Volkswagen.

To niebywałe osiągnięcie dla pracowników głównej fabryki Skody. W zeszłym roku z taśm produkcyjnych zjechało aż 383 000 pięciobiegowych lub sześciobiegowych manualnych skrzyń biegów. Kultowy model MQ200 jest montowany w samochodach wyposażonych w silniki benzynowe, których moment obrotowy wynosi do 200 Nm, a pojemność mieści się w granicy od 1.0 do 1,6 litra. Co ciekawe, każdego dnia, w Mlada Boleslav powstaje około 1900 sztuk przekładni.

Poza skrzynią biegów MQ100 i MQ200, marka produkuje także siedmiobiegowe automatyczne skrzynie biegów DQ200. W sumie, czeskie zakłady zatrudniają około 1700 osób do produkcji podzespołów.

To także tam produkowane są wysokonapięciowe akumulatory tradycyjne do modeli hybrydowych typu plug-in, które znaleźć można w Skoda Superb iV oraz Skoda Octavia iV.

(Fot. materiały prasowe Skoda)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*