Narzędzia, które powinien posiadać każdy mechanik

Narzędzia, które powinien posiadać każdy mechanik
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele narzędzi potrzebnych do zbudowania odpowiedniej kolekcji. Zacznij od tych podstawowych, zanim zdobędziesz elementy, których używasz od czasu do czasu. Pamiętaj, że nie musisz kupować wszystkich narzędzi z każdej kategorii, aby z powodzeniem przeprowadzić konserwację lub naprawę samochodu. Wystarczy zainwestować w mały zestaw narzędzi, które pozwolą Ci sprostać różnym zadaniom. 

Klucze

Elastyczne nasadki są krótsze i wyposażone w uniwersalną kombinację przegubów. Doskonale nadają się do montażu i demontażu śrub z niedostępnych części komory silnika. Nasadki są dostępne w różnych rozmiarach do obsługi różnych typów śrub.

Magnetyzowany klips do paska

Podczas montażu silnika lub innych części pojazdu możesz być sfrustrowany, jeśli małe elementy są rozrzucone po całym garażu. Spędzisz dużo czasu na poszukiwaniu śrub, nakrętek, podkładek i innych elementów złącznych. Aby zapobiec temu problemowi, zaopatrz się w namagnesowany klips do paska, który pomieści małe części. 

Przedłużka do grzechotki

Czasami możesz chcieć poluzować lub dokręcić śrubę w niedostępnych obszarach komory silnika. Używanie standardowej grzechotki często prowadzi do frustracji, marnotrawstwa czasu, a nawet może uszkodzić inne komponenty. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup przedłużki. Dzięki temu przedłużeniu można łatwo dotrzeć do dowolnej śruby w ciasnych obszarach silnika. 

Szczypce do świec zapłonowych

W przeciwieństwie do konwencjonalnych szczypiec, te mają wyściełane szczęki, które chronią osłonę świecy zapłonowej i przewody przed uszkodzeniami. Wystarczy przesunąć szczęki w górnej części osłony świecy zapłonowej, a następnie zacisnąć, aby uzyskać mocny uchwyt. Przekręć i pociągnij świecę zapłonową, aby odłączyć je od silnika. 

Zestawy lusterek i magnesów

Podczas pracy przy silniku możesz upuścić kilka śrub, wkrętów i innych małych części w ciasnych miejscach. Musisz odzyskać części, ponieważ w pewnym momencie będziesz ich potrzebować. Ponadto mogą dostać się do wrażliwych części silnika i spowodować uszkodzenia. Zaopatrz się w odpowiedni zestaw, dzięki któremu łatwo poradzisz sobie z problemem. Zatem wyposażenie warsztatu samochodowego powinno obejmować także teleskopowy uchwyt, który może rozciągać się do ok 65 cm, co jest więcej niż wystarczające, aby dotrzeć do ciasnych miejsc w komorze silnika. Typowy zestaw zawiera również końcówki śrubowe, obrotowy magnes, stałe głowice magnetyczne, obrotowe lusterka i uchwyty.

Rysik z końcówką z węglika spiekanego

Jest to przydatne narzędzie podczas demontażu lub ponownego montażu części. Możesz go użyć do oznaczenia każdego elementu podczas demontażu złożonych komponentów, aby zminimalizować straty czasu podczas ponownego montażu. Został zaprojektowany do łatwego zarysowania różnego rodzaju powierzchni metalowych. Umożliwia to zapisywanie liczb itp.

Cyfrowy adapter dynamometryczny

Doświadczeni mechanicy używają kilku kluczy dynamometrycznych, aby przykładać odpowiednią siłę do śrub. Ale zakup kilku takich produktów może być kosztowny. Cyfrowy adapter momentu obrotowego gwarantuje bezpieczeństwo komponentów, ponieważ powiadamia o zakończeniu. Posiada diody LED i wyświetlacz cyfrowy, który wskazuje zastosowany moment obrotowy. Sygnał dźwiękowy poinformuje Cię o przyłożeniu wystarczającej siły. 

Podnośnik podłogowy

Modele, które można podnosić w 2 miejscach, są bezpieczniejsze, ponieważ rzadko powodują zarysowania pojazdu. Zapewniają również równomierne podnoszenie samochodu, co jest pożądane podczas pracy przy elementach pod pojazdem. Jeśli masz tego rodzaju podnośnik, po prostu zastąp siodełko akcesorium do podnoszenia poprzeczki. Wyciągnij oba ramiona i obróć podkładki podnoszące, aż zetkną się z belką. Na koniec pompuj uchwyt podnośnika, aż samochód znajdzie się na żądanej wysokości.

Młotek igłowy

To narzędzie posiada wiele igieł, które frezują, usuwają rdzę i farbę z metalowych powierzchni. Podczas pracy igły wykonują do 4600 uderzeń na minutę. Urządzenie ma regulowany kołnierz, który pozwala precyzyjnie dostroić siłę igieł. Możesz go użyć do usunięcia rdzy lub farby z różnych części pojazdu przed malowaniem. Podczas korzystania z narzędzia zaleca się noszenie rękawic i okularów lub innego sprzętu do ochrony oczu, ponieważ zbiera on zanieczyszczenia i cząsteczki kurzu, które mogą spowodować obrażenia oczu.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*