Skąd sprowadzać używane samochody w 2022 roku?

Skąd sprowadzać używane samochody w 2022 roku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek aut używanych prężnie rozwija się w naszym kraju. Warto się dowiedzieć, z których państw sprowadzać pojazdy, aby jak najmniej stracić na tym finansowo. 

Czy samochody używane są popularne w Polsce?

Samochody używane wciąż cieszą się dużą popularnością wśród polskich kierowców. Ma na to wpływ to, że są one zadbane, a jakość dróg na zachodzie jest lepsza. Co więcej, panuje tam cieplejszy klimat. To wszystko powoduje, że nawet kilkunastoletnie pojazdy, o które odpowiednio dbał zagraniczny właściciel, mogą służyć polskiemu kierowcy przez długi czas.

Niebagatelne znaczenie mają również kwestie finansowe. Standardowego Polaka wciąż nie stać na to, aby kupić samochód prosto z salonu. Dlatego tak wielu z nich decyduje się na zakup kilku- lub kilkunastoletniego pojazdu z zagranicy. 

Z jakich krajów są sprowadzane auta do Polski? – Niemcy i Francja

Pojazdy są sprowadzane głównie zza zachodniej granicy. Najczęściej wybieranym państwem są Niemcy. Dużymi atutami tego kraju są jego bliska lokalizacja, świetne drogi, a także wysoka kultura jazdy. Dzięki temu w krótkim czasie można wejść w posiadanie zadbanego egzemplarza samochodu. 

Ze względu na dużą popularność Niemiec wśród kupujących wiele firm oferuje kompleksowe usługi obejmujące doradztwo, a także transport pojazdu z zagranicy do Polski.

Innym często wybieranym krajem jest Francja. Samochody z tamtego kraju są mniej narażone na wymagające warunki atmosferyczne – śnieg, mróz czy deszcz. Ze względu na lepszą pogodę stan blacharski i nadwozia pojazdów jest często bardzo dobry, nawet po wieloletnim eksploatowaniu auta. Właśnie dlatego polscy kierowcy tak często wybierają auta z Francji.

pexels.com/Mike

Inne kraje, z których Polacy często sprowadzają samochody

Do krajów, z których Polacy chętnie sprowadzają samochody, należą również Szwajcaria, Japonia czy USA. Pojazdy z tamtych rejonów mogą mieć wyższą cenę. Dzieje się tak ze względu na to, że w Szwajcarii samochody szybko tracą na wartości i mają często bogaty pakiet wyposażenia. 

Osoby szukające aut używanych wybierają często Japonię, na przykład w poszukiwaniu unikalnych modeli Mercedesa czy Lexusa, które cechują się małym zużyciem, a także wyjątkowo niskim przebiegiem. Z kolei USA pozwala często spełnić marzenia motoryzacyjne i sprowadzić na przykład dużego pick-upa, sportowego Mustanga czy klasyka.

Z którego państwa sprowadzić auto w 2022 roku?

Jeżeli kierowcy zależy głównie na niskiej cenie, to najlepszym wyborem w 2022 roku będzie sprowadzenie samochodu z Niemiec. Na rynku funkcjonuje wiele komisów, które oferują nie tylko dostęp do oferty handlarzy, ale także rzetelną wycenę czy transport do kraju. Ze względu na małą odległość koszty związane z tymi usługami powinny być najniższe w porównaniu na przykład z Francją czy innymi zachodnimi krajami jak Belgia i Holandia. 

Jeśli natomiast poszukiwany jest unikalny egzemplarz, warto zdecydować się na Japonię lub USA. Trzeba jednak mieć na uwadze, że koszty mogą być wyższe nie tylko ze względu na dalszą odległość obu państw, ale także na to, że w niektórych przypadkach trzeba będzie dodatkowo dostosować auto do wymogów unijnych. Ta grupa kupujących może też zwrócić uwagę na Szwajcarię, gdzie nie brakuje aut z bogatym wyposażeniem, często w limitowanej wersji. 

pexels.com/Trace Constant

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*