ABC bezpiecznej jazdy, czyli dlaczego warto mieć uchwyt na telefon do samochodu?

ABC bezpiecznej jazdy, czyli dlaczego warto mieć uchwyt na telefon do samochodu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W dzisiejszych czasach mało kto nie korzysta ze smartfona. Innowacyjny telefon zastępuje ludziom komputery przenośne. Dzięki internetowi w smartfonie można wyznaczyć między innymi trasę dojazdu do punktu docelowego i sprawdzić występowanie korków na drodze. Telefon nie powinien nikogo rozpraszać w czasie prowadzenia pojazdu. Niestety, może on stanowić spore zagrożenie, jeśli w aucie nie będzie rozwiązań takich jak uchwyty na telefon na magnes czy uchwyty na telefon do samochodu grawitacyjny. Sprawdź, jak możesz zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy.

1. Uchwyt na telefon nie tylko na długie trasy

2. Uchwyt na telefon jako pomysł na prezent dla kierowcy

Uchwyt na telefon do samochodu powinien być bazowym wyposażeniem w każdym aucie. Nie ma znaczenia, czy ktoś jeździ sporadycznie, czy też non stop jest za kółkiem. Można nawet stwierdzić, że niedzielni kierowcy powinni jeszcze bardziej zatroszczyć się o bezpieczną jazdę, gdyż nie zawsze odpowiednio reagują na kryzysowe sytuacje na drodze. Dla kierowców zawodowych auto to w zasadzie drugi dom. Osoby, które korzystają z samochodu celem wyjazdu na wakacje czy wycieczki, w szczególności powinny zainteresować się uchwytami na telefon do samochodu, gdyż jadać na wakacje nie muszą wcale znać trasy na pamięć, a korzystanie z mapy papierowej stało się atrakcją dla koneserów.

Uchwyt na telefon nie tylko na długie trasy

Ogólnie rzecz biorąc, trzymanie telefonu w dłoni i jednoczesne prowadzenie samochodu to ogromne zagrożenie dla ruchu drogowego. Nie bez powodu policja tylko czeka na takich kierowców, by wręczyć im stosowny mandat. Chodzi o to, że takie sytuacje dość często powodują wypadki drogowe, a przyczyną jest brak reakcji na sytuację drogową w odpowiednim czasie. Czasami może chodzić nawet o sekundy. Dlatego dawniej wprowadzono na rynek zestawy głośnomówiące. 

Obecnie montuje się uchwyt na telefon do samochodu. Trudno jest sobie wyobrazić sytuację, w której kierowca udaje się w nieznaną mu wcześniej trasę, trzymając smartfon na kolanach. To odwraca uwagę od tego, co się dzieje na drodze, a poza tym podczas hamowania telefon może upaść. Jeśli faktycznie upadnie, to problem staje się naturalny odruch, czyli próba podniesienia telefonu z podłogi. Jeśli kierowca zachowa rozsądek, będzie próbować zjechać na pobocze, co oczywiście nie zawsze jest możliwe. Jeśli taka opcja jest utrudniona, czyli kierowca może spodziewać się zjazdu za kilka lub kilkanaście kilometrów, może czuć zdenerwowanie, co przekłada się zazwyczaj na styl jazdy. 

Ludzie po prostu przyzwyczaili się z korzystania ze smartfonów, gdzie mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje. Najbardziej może zależeć im na wyznaczeniu odpowiedniej trasy i omijaniu korków. Czasami smartfon lubi wyprowadzić kierowców w pole — chodzi tu o objazdy drogami polnymi. Niestety, nawet w rodzinnym mieście trudno jest poruszać się bez telefonu, gdyż wiele miast przeprowadza remonty dróg lub zleca roboty drogowe, które powodują korki. Nie każdy ma czas na codzienne przeglądanie wiadomości lokalnych, dlatego smartfon jest najwygodniejszym rozwiązaniem dla każdego kierowcy.

Uchwyt na telefon jako pomysł na prezent dla kierowcy

Okazuje się, że uchwyt na telefon jest bardzo atrakcyjnym upominkiem dla bliskich osób lub znajomych, którzy mają prawo jazdy i aktywnie korzystają ze swoich samochodów. Jest to również ciekawa opcja prezentowa w tylu upominek bez zobowiązań. Oznacza to, że nie jest to ani zbyt tani, ani zbyt drogi prezent, dzięki czemu dana osoba nie będzie miała problemów, czy stresów związanych z rewanżem.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*