Rodzinne kombi do 40 000 złotych — TOP 10

Rodzinne kombi do 40 000 złotych — TOP 10
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 7 min. aby przeczytać ten wpis

W przedziale cenowym do 40 000 złotych można znaleźć wiele interesujących osobówek. Czy to jednak wystarczy, by spełnić potrzeby całej rodziny?

Kombi — ile należy zapłacić za dobry samochód tego typu?

Kombi to kompromis pomiędzy opływowymi kształtami, wygodą pasażerów, a dużym bagażnikiem. To pojazdy stricte rodzinne, chociaż wiele osób znajduje dla nich zastosowanie przy różnych zadaniach, w których potrzebny jest szybki transport dużych przedmiotów bez konieczności angażowania ciężarówki. W kwocie do 40 000 złotych mamy do czynienia raczej z propozycjami używanymi — stąd ceny mogą znacząco się różnić. W przygotowaniu tego rankingu braliśmy pod uwagę następujące parametry:

  • dostępność — skupiamy się na popularnych w Polsce markach, które każdy zna — i co ważniejsze — znajdzie na serwisach internetowych z wystawionymi autami,
  • duży bagażnik — to ma być pojazd rodzinny, a na wspólny wyjazd musimy wziąć ze sobą wszystko, co potrzebne,
  • silnik — wspominamy o polecanych jednostkach,
  • dostępność części zamiennych — zależeć będzie nam na tym, by wydać mało, ale także niskim kosztem eksploatować samochód — dostępność zamienników do ewentualnych napraw temu sprzyja.

Miejsce 10.  Renault Laguna III Grandtour

Jest to dosyć popularna propozycja — wiele osób umieszcza Renault Laguna Grandtour w swoich top 10 aut rodzinnych. Auto produkowane w latach 2007–2015 wyróżnia się nowoczesną stylistyką. Jest to pojazd, który może być wyposażony w silnik benzynowy o mocy 140 KM, 170 KM, a nawet 205 KM lub diesla — od 110 KM do 175 KM. Jednostki benzynowe bardzo dobrze znoszą instalacje gazowe, co z całą pewnością doceni wielu użytkowników. Samochód ma ciekawe wyposażenie podstawowe, obejmujące dwie poduszki powietrzne, czy audio z obsługą Bluetooth. Nie mógł on jednak zająć wyższego miejsca ze względu na liczne doniesienia użytkowników o tendencji do sporadycznych awarii.

Miejsce 9. Kia Cee’d SW

To nieco bardziej innowacyjny model, który charakteryzuje się bardzo przestronnym wnętrzem, dobrą dynamiką jazdy, a także optymalnym spalaniem. Ponadto Kia Cee’d SW prezentuje się bardzo dobrze pod kątem zewnętrznej estetyki. Producent pozwolił sobie na kilka innowacji, współcześnie odbieranych przez nas jako standard — na przykład audio obsługiwane z poziomu Bluetooth. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że w naszym kraju Kia Cee’d SW powszechnie wykorzystywana jest przez policję w postaci radiowozów. Za kwotę do 40 tysięcy złotych znajdziemy kilkuletnie egzemplarze Kii Cee’d SW z całkiem przyzwoitym wyposażeniem, obejmującym chociażby cztery poduszki powietrzne, tempomat, czy automatyczną klimatyzację. 

Miejsce 8. BMW Seria 3 320d

Pojazd ten wyróżnia się swoją stylistyką — jest ona niewątpliwie zjawiskowa. Auta produkowane kilkanaście lat temu prezentują się równie znakomicie, jak tuż po wyjeździe z salonu. Projekt bryły jest uniwersalny i się nie starzeje. Marka BMW to dodatkowy plus — pewnie wiele osób zwróci na nią uwagę. Problemem przy zakupie BMW Serii 3 jest kwestia awaryjności. Często samochód ma ukryte usterki, które dopiero po czasie wychodzą na jaw. Jeśli jednak nie trafimy na niemiłą niespodziankę, będziemy mieć okazję poruszać się znakomitym samochodem. Do czterdziestu tysięcy złotych kupić możemy BMW serii 3 320d w bardzo dobrym stanie technicznym, którego wyposaże będzie obejmować tempomat, wszystkie szyby elektryczne, isofix, a nawet wbudowaną nawigację GPS. Bardzo dużą popularnością cieszą się silniki benzynowe o pojemności 2.0 litrów i mocy 140 koni mechanicznych. Uważane są one przez wielu użytkowników za bezawaryjne.

Miejsce 7. Opel Astra J Kombi

Opel Astra J Kombi jest modelem bardzo często wybieranym jako rodzinne kombi do 40 tysięcy złotych. Za taką kwotę znajdziemy pojazdy zarówno z jednostkami zasilanymi dieslem, jak i benzynowe, które doskonale znoszą instalacje gazowe. Fakt ten z całą pewnością docenią rozsądni i oszczędni użytkownicy, pokonujący duże dystanse w ciągu roku. Astra J to samochód, który dostępny jest na wielu aukcjach internetowych, cieszy się również bardzo przychylnymi opiniami użytkowników. Wariant Sports Tourer spełnia funkcję standardowego kombi, jednak na pewno nie jest to najpojemniejszy, ani najbardziej innowacyjny pojazd z naszego rankingu. To jednak przyjemny, prosty, praktyczny samochód, w standardzie wyposażony w poduszki powietrzne, isofix i klimatyzację. W założonej przez nas kwocie znajdziemy egzemplarze ze skórzaną tapicerką, tempomatem czy nawigacją GPS.

Miejsce 6. Audi A6 C6 Quattro

Jest to pojazd nowoczesny i znakomicie wyposażony. Charakteryzuje go optymalne spalanie, a także dostępność wielu różnych wariantów wyposażeniowych i silnikowych. Szczególnie polecaną jednostką jest trzylitrowy diesel o mocy 245 koni mechanicznych. Taka moc będzie w zupełności wystarczająca w rodzinnym kombiaku, a i pozwoli na weekendowe szaleństwa na autostradzie. Model do tej pory uznawany jest za jedno z najbardziej udanych Audi w historii tej marki. Audi A6 C6 Quattro nie jest jednak tak łatwo dostępny w doskonałym stanie w kwocie do 40 000 złotych.

Miejsce 5. Subaru Legacy V Kombi

Subaru Legacy piątej generacji to przede wszystkim bardzo unikatowy pojazd — design, wykonanie, popularność — to nie są cechy, które przypisalibyśmy podstawowemu samochodowi w wariancie kombi. O Subaru Legacy V możemy powiedzieć, że z całą pewnością jest bardzo ciekawy. Samochód ten szczególnie polecany jest w wariancie z silnikiem Diesla o pojemności dwóch litrów oraz mocy 140 koni, który połączony jest z 6-stopniową skrzynią biegów. Za około 40 tysięcy złotych znajdziemy na rynku wtórnym zadbane egzemplarze w dobrym wyposażeniem.

Miejsce 4. Citroën C5 Kombi

Citroën C5 kombi w szczególności docenią fani motoryzacji francuskiej. Model ten jest bardzo wysoko oceniany przez użytkowników forów motoryzacyjnych. Jest to pojazd, który w Polsce wciąż cieszy się dużą popularnością i stąd jego całkiem stabilna cena. Citroën C5 kombi jest chwalony za komfort jazdy i wygodne wnętrze. Użytkownicy tego samochodu w szczególności upodobali sobie wersje z jednostkami benzynowymi, które często możemy znaleźć z założoną instalacją LPG.

Miejsce 3. Peugeot 508

Model ten zdobył grono sympatyków przez swoje bogate wyposażenie i znakomitą funkcjonalność. Jego rozszerzona wersja oznaczona literami SW stała się królem nieco wyższego segmentu cenowego, podczas gdy zwykłą, starszą 508-kę znajdziemy w cenie około 40 000 złotych — to opcja zdecydowanie warta uwagi. Peugeot 508 SW w tej cenie może zaoferować ponadprzeciętne wyposażenie, obejmujące skórzaną tapicerkę, automatyczną klimatyzację, czy nawet fabryczną nawigację GPS i radio z łącznością Bluetooth. Jeśli chodzi o silniki, tutaj kierowcy zazwyczaj wybierają diesla ze względu na niskie spalanie i bezawaryjność.

Miejsce 2. Ford Mondeo IV Kombi

Jest to pewnie zaskoczenie dla części czytelników. To nie jest aż tak popularne auto w Polsce, a jednak zajmuje wysoką pozycję w naszym rankingu. Doskonały projekt, wygodna jazda, funkcjonalność, przestronne wnętrze — znajdziemy w nim wszystko, czego potrzebuje rodzinna, wszechstronna osobówka. Do 40 tysięcy kupimy stosunkowo młode egzemplarze z niskim przebiegiem. Szczególnie polecane jednostki w Mondeo IV generacji to benzynowe, dwulitrowe silniki o mocy około 100 koni mechanicznych.

Miejsce 1. Volvo V70 III

Pierwsze miejsce w naszym zestawieniu zajmuje Volvo V70 III. Jest to jeden z najnowocześniejszych, najciekawszych, najlepiej wyglądających pojazdów, jakie możemy kupić w tej kwocie. Łatwo jest o znalezienie w pełni funkcjonującego egzemplarza, który będzie nas cieszyć przez wiele lat. Volvo V70 III to kwintesencja tego, czym powinien być rodzinny kombiak. Do 40 tysięcy złotych znajdziemy zadbane pojazdy z dobrym wyposażeniem, obejmującym automatyczną klimatyzację, tempomat, nawigację GPS, czy skórzaną tapicerkę.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • fgsdg 24.02.2021

    Bardzo słaby artykuł – brak info o cenach części zamiennych, gdzie głównie przy Volvo, które jest na szczycie listy, może być niefajnie. Do tego autor nie pracował wcześniej z samochodami. Widać, że z każdym kolejnym modelem nie chciało mu się wyszukiwać informacji i opisy co raz krótsze. Do tego brak konkretnych porównań tego co dla Kowalskiego ważne – wiek, spalanie i tak można wymieniać i wymieniać.