Qashqai nowej generacji wyjątkowo lekki dzięki nowatorskiej technologii

Qashqai nowej generacji wyjątkowo lekki dzięki nowatorskiej technologii
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Qashqai będzie pierwszym modelem, który wykorzysta dużą liczbę ultralekkich paneli aluminiowych. Nowa pokrywa silnika, drzwi oraz przednie błotniki zostaną wykonane ze stopu aluminimum. Dzięki temu uda się odchudzić Qashqaia o ponad 60 kilogramów! Co jeszcze zaoferują japończycy?

Wykonanie elementów ze stopu aluminimum pozwoli na pokaźne odchudzenie modelu. Dzięki temu, nie tylko obniżono emisję, ale również udało się wyposażyć samochód w nowatorski zelektryfikowany układ napędowy. Aluminiowa inwestycja realizowana w Sunderland opiewa na 52 miliony funtów. To właśnie tam powstają ultralekkie elementy. Przy okazji zadbano o ekologiczne podejście do odpadów metalowych.

Fot. Marcin Lewicki

Podczas tłoczenia pokryw silnika i drzwi, wszystkie odpady są segregowane i następnie rozdrabniane z podziałem na poszczególne rodzaje aluminium. Dzięki temu Nissan może zwrócić dostawcom wysokiej jakości złom, którzy następnie przetwarzają oddzielny złom aluminiowy na arkusze ze stopów aluminimum, które wracaj do Nissana. W ten sposób koło się zamyka.

Jak przekonuje Nissan, taki system recyklingowy pozwala odzyskać złom, zmniejszyć ilość odpadów i emisję CO2. Ponadto, przybliża japońskiego producenta do ekologicznych celów.

(Fot. materiały prasowe Nissan)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*