Używany Nissan Qashqai 2 – czy to samochód dla Ciebie?

Używany Nissan Qashqai 2 – czy to samochód dla Ciebie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nissan Qashqai 2 został zaprezentowany w 2013 roku i choć od premiery minęło blisko 9 lat, wciąż jest to często wybierane auto na rynku wtórnym. Jednak czy aby na pewno to dobry zakup? Sprawdź informacje o tym modelu, dowiedz się, czy to auto dla Ciebie!

Historia modelu Qashqai 2

Nissan Qashqai 2 został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych London Motor Show w Londynie 7 listopada 2013 roku. Produkowano go w dwóch fabrykach – w Sunderland i w Zhengzhou w Chinach. Jego poprzednikiem była naturalnie pierwsza generacja. Opisywany model to crossover z segmentu C, oczywiście 5-drzwiowy, występujący z 6-biegową manualną bezstopniową skrzynią CVT. Płyta podłogowa Qashqai 2 to CFM, wyprodukowana przy współpracy z firmą Renault. Czym ten model odróżniał się od poprzednika? Był dłuższy, szerszy, niżej osadzony i lżejszy. Przez pierwsze lata produkowano modele +2 wzbogacone o dodatkowe dwa składane fotele. 

Wytwór Nissana występował w 7 wersjach wyposażenia, ale nie w tym samym czasie. Wersję N-Vision zaprzestano produkować po faceliftingu w 2017 roku, tak samo jak Black Edition, czyli wersję specjalną. Tekna+ z kolei weszła w życie po faceliftingu. Największy silnik, jakiego użyto w Qashqai 2, to benzynowy 2,0MR20DE o mocy 150 koni mechanicznych, rozpędzał się w 10,53 do setki. Co ciekawe, mocniejsza i szybsza była jednostka 1,6i DIG-T 4X2 MR16DDT.

Koszty zakupu Nissana Qashqai 2

Koszty zakupu Nissana Qashqai 2 zależą od kilku czynników. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy ma to być auto sprowadzone do naszego kraju i tutaj naprawione. Jeśli tak, kwoty będą sięgać kilkunastu tysięcy złotych. Droższe oczywiście będą nowsze, występujące w bogatszych wersjach, przy tym kupione i użytkowane tylko i wyłącznie w naszym kraju. Wtedy za zadbany egzemplarz trzeba będzie zapłacić około 70–80 tysięcy złotych.

Oczywiście wiele zależy także od przebiegu, wersji silnikowej, roku produkcji i tak dalej. Mimo wszystko Nissan Qashqai 2 w takiej cenie to igła w stogu siana. Polecamy jednak nieco starsze wersje, z roku 2014 na przykład. Ich cena znacznie spadła, oscyluje w granicach 40–50 tysięcy, a tak naprawdę niczym się nie różnią od innych modeli przed faceliftingiem w 2017 roku.

Nadwozie – co warto wiedzieć?

Japoński producent chciał, aby Qashqai 2 był nowoczesny, wpisywał się w trendy sprzed dekady, stąd masywna maska, duża atrapa chłodnicy czy wyraźne logo producenta. Marka zadbała o lusterka z kierunkowskazami LED, podłużne tylne światła, a do tego masywne nadkola, które sugerują, że jest to auto dobre w mieście i świetnie spisujące się w terenie. Co ważne, producent nie zdecydował się na więcej niż jedną wersję nadwozia, zmiany zależne od wyposażenia zachodzą wewnątrz auta.

Jednostki napędowe do wyboru

Silniki benzynowe w Nissanie Qashqai 2 to w wersji podstawowej 1,2 litra o mocy 115 koni mechanicznych. Rozpędzają się w 10 sekund, najmocniejsza jest wspominana jednostka 1,6 o mocy 163 koni mechanicznych. W przypadku silników Diesla podstawowy silnik ma pojemność 1,5 dCi i moc 110 koni mechanicznych, przyspieszenie do 100 km/h następuje po 12 sekundach. Według wielu opiniujących Nissana kierowców i specjalistów najciekawszym silnikiem wysokoprężnym jest model 1,6 dCI o mocy 130 koni mechanicznych.

Zdj. główne: Tigran Hambardzumyan/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*