Jakie wyposażenie powinien mieć samochód rodzinny?

Jakie wyposażenie powinien mieć samochód rodzinny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Twoja rodzina zaczyna się powiększać, więc szukasz dla was nowego samochodu, w którym wszyscy się zmieszczą i będą mogli odczuwać komfort w trakcie drogi? W takim razie koniecznie wybierz samochód rodzinny. 

Warto jednak upewnić się, jaki samochód rodzinny jest potrzebny do tego, by jazda była nie tylko komfortowa, ale również bezpieczna. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, co powinno znaleźć się w samochodzie rodzinnym.

Fotelik dla dziecka w samochodzie rodzinnym

Skoro samochód rodzinny, to i dzieci. W takim razie konieczne jest zabranie ze sobą fotelików samochodowych. Wydawać się może, że to wiek dziecka decyduje o tym, do którego momentu musi podróżować w samochodzie w foteliku, jednak to wzrostu malucha jest w tym przypadku wyznacznikiem. Dzieci powinny poruszać się w fotelikach do momentu, aż osiągną ponad 150 centymetrów wzrostu.

Dziecięce siedzisko powinno posiadać wszystkie ważne atesty, a co więcej, powinno być dobrze zamocowane do foteli w samochodzie. Dla najmłodszych doskonale sprawdzać się będą modele, które składają się z bazy, dzięki której niemowlę może być obracane w foteliku przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Osłonki na okna komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy

W słoneczne dni podróżowanie samochodem może być męczące i powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Organizm dzieci, szczególnie przez pierwsze lata życia, jest bardzo wrażliwy na promieniowanie słoneczne, przez co ich nadmiar może doprowadzić do przegrzania, zawrotów i bólu głowy oraz wielu innych nieprzyjemnych objawów.

Warto mieć w swoim samochodzie osłonki na szyby, które zazwyczaj przyczepiane są na przyssawki. Można je więc zdjąć i założyć w każdej chwili. Dbają one o to, by wnętrze samochodu nie nagrzewało się od promieniowania słonecznego, co dba o komfort termiczny pasażerów.

Dużo schowków w samochodzie rodzinnym

Akcesoria do zabawy, karmienia, przewijania, słodkości, napoje, chusteczki, dokumenty – na to wszystko musi znaleźć się miejsce w samochodzie rodzinnym. To właśnie dlatego najlepiej zdecydować się na pojazdy, w których znajduje się wiele małych schowków.

Rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że przy dzieciach wiele rzeczy trzeba mieć zawsze pod ręką. W schowkach w samochodzie można pomieścić naprawdę wiele, dzięki czemu zabawianie maluchów i opieka nad nimi w czasie podróży staje się łatwiejsza. Schowki powinny być umieszczone w przedniej i tylnej części auta.

Pojemny bagażnik w samochodach rodzinnych

Bagażnik, który jest duży i pojemny, to niemal obowiązkowe wyposażenie samochodu rodzinnego. Wybierając się na wakacje, trzeba znaleźć miejsca na walizki, wózek, a także inne wyposażenie, które przy podróżowaniu z dziećmi jest po prostu niezbędne. Doskonale sprawdzać się będzie model z rozkładanymi tylnymi siedzeniami. Istnieją modele dla rodzin, w których jest miejsce nie dla pięciu, a dla siedmiu lub ośmiu osób. Zazwyczaj ostatnia kanapa w takich pojazdach jest składana, dzięki czemu bagażnik zyskuje jeszcze większą pojemność.

Apteczka w samochodzie – co powinno się w niej znaleźć?

Niezbędna w każdym samochodzie jest apteczka. Powinna znaleźć się ona i w pojazdach  rodzinnych. W jej wnętrzu nie może zabraknąć:

  • opaski uciskowej,
  • ustnika do sztucznego oddychania,
  • koca termoizolacyjnego,
  • środka dezynfekcyjnego,
  • jałowych bandaży,
  • plastrów z opatrunkiem,
  • rękawiczek ochronnych,
  • trójkątnej chusty.

Jeśli apteczka zostanie wykorzystana, należy uzupełnić ją przed kolejnym wyjazdem. Do obowiązkowego wyposażenia każdego samochodu należy również gaśnica i trójkąt.

Wszystkie wyżej wymienione akcesoria mogą znaleźć się w samochodzie lub można je bez problemu dokupić. Sprawiają, że jazda z dziećmi na pokładzie samochodu staje się łatwiejsza, przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*