Która marka króluje na rynku motoryzacyjnym?

Która marka króluje na rynku motoryzacyjnym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wrzesień to kolejny miesiąc, w którym pozycję lidera zajęła Toyota z 6055 rejestracjami w ciągu miesiąca, co od początku roku daje wynik 42084. W stosunku do ubiegłego roku wzrost wyniósł aż 38%.

Pierwszy wybór wśród firm i osób prywatnych

Japoński koncern zdominował zarówno rynek flotowy i segment nabywców indywidualnych. Przeważającą większość, bo aż 4484 modele Toyoty zostały zarejestrowane przez przedsiębiorstwa, z kolei osoby prywatne odpowiadają za 1571 rejestracji samochodów marki. Co ciekawe, przekłada się to na 18-procentowy udział w rynku przeznaczonym dla osób prywatnych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym klientom, że tak chętnie wybierają samochody z oferty Toyoty. Wrzesień zakończył się dla nas nie tylko pierwszym miejscem i sukcesem wielu naszych modeli, ale także spektakularnym wzrostem rejestracji w porównaniu do września ubiegłego roku. Zrobiliśmy wszystko, aby dostosować ofertę i sposób działania do potrzeb naszych klientów, wprowadzając innowacyjne rozwiązania takie jak internetowy salon Toyoty, zadbaliśmy o ciągłość dostaw, a nasza gama modelowa jest wyjątkowo nowoczesna i atrakcyjna. To sprawiło, że nasi klienci zarejestrowali w ubiegłym miesiącu aż o 38% więcej samochodów niż rok wcześniej, przy wzroście całego rynku o 8%.

przekazał Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland

Statystyki

Do najpopularniejszych modeli Toyoty należą – Corolla (1 889 aut), (Yaris 1 363 auta), C-HR (898 aut). Większość samochodów koncernu plasuje się na topowych miejscach rankingu wśród danych segmentów.

Co więcej, 44,86% samochodów Toyoty to hybrydy. Zauważono tutaj trend rosnący, albowiem w ubiegłym roku było to zaledwie 38%. Faktem staje się to, że co druga Toyota kupiona w Polsce to hybryda.

(Photo by Gladson Xavier from Pexels)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*