Na używanym aucie możesz… teraz zarobić! Dlaczego?

Na używanym aucie możesz… teraz zarobić! Dlaczego?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiałeś się kiedyś nad trendem kupna używanego auta w celach zarobkowych? Okazuje się, że dziś jest to jeszcze bardziej opłacalne, szczególnie dlatego, że samochodów używanych jest coraz mniej, a tych godnych uwagi i pewnych – jak na lekarstwo. Sprawdź, dlaczego możesz zarobić na używanym aucie i jak to zrobić.

Rynek przesycony nowościami

Dzisiejszy rynek motoryzacyjny przesycony jest nowymi samochodami. Producenci na potęgę wprowadzają nowe egzemplarze do swoich ofert, tworzą świeże, choć często mocno przypominające już aktualne modele w katalogach. Jednak wciąż wiele osób w naszym kraju nie może sobie pozwolić na nowy samochód, nawet z bardzo atrakcyjnymi sposobami finansowania, których jest coraz więcej (kredyt, leasing, abonament).

Prowadzi to do jednego: zwiększonego zapotrzebowania na auta używane, których po prostu nie ma. A gdy są, to nie zawsze warto się na nie decydować ze znanych wszystkim powodów – „Niemiec płakał, jak sprzedawał”, „starsza pani jeździła nim w niedziele do kościoła”, a tak naprawdę auto wymaga remontu czasem kosztowniejszego niż połowa jego wartości.

Auto używane – ciężko o pewne

O samochód używany w dobrym stanie naprawdę trudno. Świadczą o tym place przygotowane dla pojazdów sprowadzonych z innych krajów, tych jest mnóstwo. Z kolei aut kupionych w polskim salonie od pierwszego czy drugiego właściciela jak na lekarstwo. Co więcej, często te, o których pomyślelibyśmy, że są w porządku i warto w nie zainwestować, okazują się studnią bez dna. Wszystko przez jedynie powierzchowne naprawy po stłuczkach, a często nawet groźniejszych wypadkach, podczas gdy prawdziwy problem leży w najważniejszych układach i objawia się dopiero po wielu tysiącach przejechanych kilometrów. 

Jak zarobić na używanym samochodzie?

Jak więc zarobić na używanym aucie? Masz dwie możliwości: albo będzie to jednorazowy zakup i sprzedaż, albo cykliczna operacja, która na pewno przyniesie większe zyski, ale i pochłonie więcej Twojego czasu. Zanim jednak do tego dojdziemy, chcemy podpowiedzieć Ci, jak zwiększyć cenę aktualnie posiadanego przez Ciebie pojazdu. Jeśli zdecydowałeś się go sprzedać, pamiętaj o tym, że klient kupuje głównie oczami. Zadbaj więc o wnętrze i karoserię tak, jakbyś sam kupował to auto. Zwróć uwagę na najważniejsze części i układy, zleć kompleksowy przegląd, niech wszystko działa, jak należy.

Przemyśl reklamę, wystaw auto na portalach aukcyjnych z odpowiednio wykonanymi fotografiami, najlepiej w dobrym świetle, nie zapomnij o chwytliwym opisie. Potencjalni kupcy szybko zwrócą uwagę na auto i zechcą je zobaczyć, do tego będziesz przygotowany – w końcu auto przeszło gruntowne czyszczenie i przegląd.

Wracając do jednorazowych i cyklicznych zakupów i sprzedaży, wcale nie musisz prowadzić komisu, aby to zrobić. Wystarczy na własną rękę kupować auta od innych właścicieli w kraju lub za granicą, naprawiać uszkodzone lub wadliwe elementy karoserii czy najważniejszych układów i zadbać o odpowiednią prezentację. Na jednym samochodzie można naprawdę sporo zarobić, nawet gdy do kosztów zakupu dołożysz koszty rejestracji, sprowadzenia czy tłumaczenia dokumentów.

Zdj. główne: Luca Pesenti/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*