Lexus CT200h – oszczędnie i luksusowo

Lexus CT200h – oszczędnie i luksusowo
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lexus i hatchback – nie brzmi to jak typowe połączenie, prawda? Lexus CT200h udowadniał jednak, że ten miks rzeczywiście ma rację bytu.

Lexus CT200h – luksusowy samochód kompaktowy

Marki premium, tworząc swoje modele, najczęściej zwracają się ku typom pojazdów, które od razu kojarzą się z luksusem. Oczywiście na szczycie tej listy są sedany, czasem również i kombi, coraz częściej zaś możemy spotkać się z topowymi SUV-ami i crossoverami, które rzecz jasna szturmują świat motoryzacyjny jak on długi i szeroki. Znalezienie hatchbacka, który może być wpisany do grupy segmentu premium, jest jednak już sporą sztuką, a takie konstrukcje jesteśmy w stanie policzyć na palcach jednej ręki.

Ciekawą opcję w tym przypadku proponuje, a raczej proponował Lexus. Model CT200h to pełnoprawny samochód kompaktowy, choć oczywiście do typowego kompaktu bardzo mu daleko. Mówimy bowiem o marce, która w ciągu kilkudziesięciu lat swojego istnienia przyzwyczaiła nas do produkcji nie tylko pojazdów o podwyższonym poziomie komfortu czy bezpieczeństwa, ale również aut cechujących się imponującymi osiągami. Mimo swojej niepozorności Lexus CT200h łączy w sobie wszystkie wyżej wspomniane cechy, dzięki czemu jest naprawdę intrygującym wyborem.

Najważniejsze cechy Lexusa CT200h

Lexus CT wszedł na rynek w 2010 roku, będąc przy okazji pierwszym luksusowym hatchbackiem z napędem hybrydowym. Tytuł pioniera jednak nie byłby w stanie zapewnić mu sukcesu rynkowego. Jakie są więc najistotniejsze atuty tego modelu i co sprawiło, że był on w stanie przetrwać na rynku aż dwanaście lat? 

Przede wszystkim genialna jednostka napędowa. Hybryda o pojemności dwóch litrów była jedyną dostępną opcją silnikową w tym samochodzie, lecz jeżeli coś działało dobrze, dlaczego trzeba to zmieniać? Ogółem rzecz biorąc Lexus CT200h uważany jest za jednego z najmniej awaryjnych hatchbacków, jakie są w ogóle dostępne na rynku.

Oczywiście wszystko to łączy się z typowym dla japońskiej marki designem na czele z trapezoidalnym grillem, świetnym wyposażeniem oraz najnowocześniejszymi systemami, choć oczywiście nie powinniśmy się po tym modelu spodziewać tego, czego po flagowych autach producenta z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Jak obecnie można się zaopatrzyć w Lexusa CT200h?

Lexus CT200h został wycofany z polskiego rynku w lipcu 2021 roku, zaś w marcu 2022 roku CT200h otrzymał na swoim rodzimym rynku pożegnalną wersję o nazwie Cherished Turing, która spina klamrą 12-letni okres produkcji tego samochodu, tym samym rzecz jasna go zamykając.

Jeżeli więc chciałbyś się zaopatrzyć obecnie w Lexusa CT200h, szanse na znalezienie nowego egzemplarza są już niestety znikome. Warto jednak poszukać ogłoszenia na portalach motoryzacyjnych. Obecnie średnia cena, jaką trzeba zapłacić za Lexusa CT200h, wynosi w zależności od roku produkcji oraz wersji wyposażenia od 45 000 do nawet 120 000 złotych.

Zdj. główne: materiały prasowe marki Lexus

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*