Korzyści płynące ze sprzedaży pojazdu w skupie samochodowym

Korzyści płynące ze sprzedaży pojazdu w skupie samochodowym
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzedaż samochodu bez wystawiania go na portalach motoryzacyjnych, pieniądze od ręki i prosta umowa kupna – sprzedaży. Jakie jeszcze korzyści płyną ze sprzedaży auta w skupie?

Jaki skup samochodowy wybrać? Prosty sposób!

W naszym kraju istnieje sporo skupów samochodowych, które za jeden pojazd często oferują nieco odbiegające od siebie kwoty. Warto więc zapoznać się z propozycjami kilku placówek w najbliższej okolicy. Najprościej zacząć od wyszukania rankingu skupów aut, w którym znajdują się odpowiednie dane kontaktowe i lokalizację skupów. Kolejny etap to wybór miejsca z najlepszą ofertą. Przed dokonaniem sprzedaży, warto jednak poznać kilka najważniejszych korzyści, jakie płyną z wyboru skupu samochodowego, jako nabywcy Twojego pojazdu!

Przede wszystkim oszczędność czasu

Czyszczenie samochodu, wykonywanie setek zdjęć, aby przedstawić auto w jak najlepszym świetle, konieczność żmudnego wystawiania pojazdu na portalu ogłoszeniowym – to wszystko kradnie najcenniejszy czas. Dużo prościej jest podjechać do najbliższego skupu samochodowego, w którym pracownik po kilku minutach oględzin stwierdzi czy weźmie auto na warsztat, sprawdzi  i ewentualnie kupi. Zamiast sprzedawać pojazd miesiącami, można to zrobić dosłownie w jeden dzień. 

Możliwość sprzedaży każdego auta

Wydawać by się mogło, że każdy pojazd będzie dla kogoś cenny. W końcu nie wszyscy mogą sobie pozwolić na drogie, nowe lub kilkuletnie auta. Wiele osób decyduje się przecież na zakup starszych modeli, czasem kilkunastoletnich. Jednak w praktyce wygląda to zupełnie inaczej. Jeżeli masz na sprzedaż pojazd wiekowy, którym po wielu tygodniach nikt się nie zainteresował, wybierz skup. Placówki tego rodzaju wezmą każdą sztukę. Lekkie wgniecenia, zdarta tapicerka czy problemy ze zmianą biegów w trakcie jazdy? To nie ma znaczenia. Dlatego też skup samochodowy to najlepszy wybór, kiedy chcesz pozbyć się swojego auta.

Oszczędź sobie nerwów

Niewątpliwie sprzedaż samochodu to stresująca sytuacja. Szczególnie kiedy nikt nie chce go wziąć, a każdy kolejny kupiec doszukuje się “dziury w całym”, abyś tylko zszedł z ceny. Nie można się temu dziwić, szuka tej dziury, aby nieco na zakupie oszczędzić, jak każdy. Odbija się to jednak na Tobie, jako sprzedawcy. Skup przyjmie pojazd w takim stanie, w jakim jest. Bez dodatkowych pytań. Szybko, legalnie i w stosunkowo dobrej cenie.

Skup samochodowy przejmuje formalności

Sporządzanie umowy kupna-sprzedaży, podatki, wycena. Po co się tym zamartwiać? Wszystkie formalności wykona za Ciebie pracownik skupu, pozostawiając Ci jedynie podpis pod umową. Oczekiwanie na przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów i wycenę – tylko tyle musisz robić!

Wybór lepszy od komisu

Komis może być nieco wygodniejszą opcją od samodzielnej sprzedaży pojazdu. Jednak różnicę widać wtedy, gdy porównasz komis ze skupem. W pierwszym przypadku samochód stoi nawet kilka miesięcy, zanim ktoś zdecyduje się go kupić. Nie możesz z niego wtedy korzystać, a do tego przez długi czas nie możesz sobie pozwolić na zakup nowego auta, bo za poprzednie nie otrzymałeś jeszcze zapłaty. Unikniesz takiej sytuacji, kiedy sprzedajesz pojazd od ręki w jednym z pobliskich skupów.

Szybka gotówka w trudnej sytuacji

Życie pisze różne scenariusze. Może się okazać, że w pewnym momencie zabraknie Ci pieniędzy, będziesz musiał spłacić jakieś zadłużenie czy przygotować większą sumę na inny cel. Wtedy świetnie sprawdzi się właśnie skup aut. Gotówkę dostaniesz od ręki na zasadzie prostej umowy kupna-sprzedaży. Większość skupów oferuje także wpłatę na konto, jeżeli taka opcja będzie dla Ciebie korzystniejsza. 

Czy warto wybrać skup pojazdów?

Bez wątpienia jest to doskonała propozycja dla osób, które nie chcą czekać tygodni czy miesięcy na gotówkę za pojazd. Skup oferuje brak zbędnych formalności i prostą drogę do sprzedaży. Niestety w wielu przypadkach kwota, jaką otrzymasz, może okazać się niższa, od tej, o której myślałeś. Pracownik skupu wycenia samochód ustalając przy tym maksymalną cenę, jaką może za niego dać. Tobie nie pozostaje nic innego jak ją przyjąć lub odmówić.

(fot. pixabay.com)

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*