Kryzys na rynku samochodów trwa – kiedy sytuacja się unormuje?

Kryzys na rynku samochodów trwa – kiedy sytuacja się unormuje?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek motoryzacyjny boryka się z problemami już od dwóch lat, gdy nasz kraj nawiedziła pandemia COVID-19. Niestety sytuacja stała się jeszcze gorsza za sprawą wojny w Ukrainie. Kiedy sytuacja może się unormować?

Pandemia i wojna najmocniej odbiła się na sprzedaży samochodów z grupy VAG. Szczególnie Volkswagen może czuć niepokój, bo sprowadzane z Ukrainy części do produkcji pojazdów (na przykład w Polsce) nagle przestały napływać. Najlepiej z kolei wypada Toyota, lider rynku samochodów osobowych mimo wszystko zaliczył spadek w porównaniu do roku poprzedniego o niecałe 2%.

Również popyt na samochody użytkowe średnie i ciężkie zmniejszył się – w Hiszpanii nawet o 17,5%. W Polsce było to nieco mniej, bo 6%. Jak jednak można zauważyć, tendencja zniżkowa wciąż trwa. Kiedy nastąpią zmiany? Przede wszystkim sytuacja na świecie musi się ustabilizować. Mamy na myśli zarówno inwazję Rosji na Ukrainę, jak i pandemię. Kiedy to nastąpi? Nie można tego przewidzieć – tak jak kolejnych ruchów rosyjskich wojsk.

Zdj. główne: Łukasz Nieścioruk/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*